Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   Makat Çatlağı Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme)

Makat Çatlağı Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) Yöntemleri İle Bu Çatlağa Çözüm Oluşturabilirsiniz . Bitkisel(doðal) Ürünler Çatlak Sorununu Yok Eder vede Daha Sağlıklı Bir Hayata Kavuşabilirsiniz .


Makat Çatlağı Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme)

 Makat çatlağı ağrılı vede huzursuzluk veren 1 bağırsak rahatsızlığıdır . Anüste umumiyetle uzun süre kabızlık neticesi ortaya çıkar . Mütehassız doktorların verdiği ilaç Tedavi(iyileştirme) si esas olmakla beraber , doğal çözüm yöntemleri ağrıların azalmasına çatlağın % 60′a kadar iyileşme göstermesini sağlayabilir .

 

Tedavi(iyileştirme) nin esası , kabızlığı düzeltmek vede çatlağın iyileşmesine zemin hazırlamaktır . Bunun için dışkı yumuşatıcılar vede ağrı kesici merhemler kullanılır . Sıcak su torbasına oturmak da çok avantaj lıdır; hem ağrıyı keser hem de yara iyileşmesi için makat bölgesine kan akımını artırır . Beslenmenin bol posalı olması da kabızlığı gidermek için önerilir . Yeni başlamış vede görüntüsü iyileşme umudu veren çatlaklar ilaç Tedavi(iyileştirme) si ile büyük oranda düzelirler . Ancak ilaçlarla düzelmeyen yada artık kronikleşmiş çatlaklar ameliyat ile Tedavi(iyileştirme) edilirler .

 

MAKAT ÇATLAĞI BİTKİSEL TEDAVİ YÖNTEMLERİ:

 

* Bol meyve sebze , kepekli ekmek , bol su , kuru kayısı , kuru incir gibi lifli gıdalar tüketilmelidir .

* Yeteri kadar sıvı almak önemlidir . Sıvı alımı kabızlığın en doğal çözümüdür . Bu sebep le kabızlığı Tedavi(iyileştirme) etmek aynı zamanda makat çatlaklarının iyileşmesini de kolaylaştırmaktadır .

* Her yemekten 30 dak . önce , 1 yemek kaşığı saf zeytin yağı içilmelidir . Günde 3 kez uygulanmalıdır .

* Günde 1 defa , 1 su bardağı suyun içerisine , 1 tatlı kaşığı elma sirkesi , karıştırılak , içilmelidir .

* Bol bol yoğurt tüketilmelidir .

* Sıcak suya oturma banyosu çok iyi gelir . Bu sebep le hergün sıcak su ile oturma banyosu uygulanmalıdır . Hem rahatlama sağlar ağrıyı keser hemde kan dolaşımını hızlandırıp iyileşmeye yardımcı olur .

* Oturma banyosunun içerisine papatya çayı katmakta çok avantaj lı olacaktır .

* Aloe vera , elma suyu , kayısı , fesleğen , Pancar , muz , Kaktüs meyvesi , keçiboynuzu , kırmızı biber , kereviz , hindiba Hindistan cevizi , karahindiba , boyotu , keten tohumu , üzüm , Guava tohumu , hünnap , Kivi , meyankökü , mango , nane , melas , zeytinyağı , portakal suyu , papaya , maydanoz , şeftali , armut , trabzon hurması , ananas , yeşil erik , Kuru Erik vede erik suyu , soya , demirhindi çayı , domates suyu , vanilya , ceviz , su teresi , patates gibi lifli ve yağlı yiyecekler bağırakları yumuşatmakta vede anüsü dışkılama esnasında rahatlatmaktadır .

 

Bu yöntemler ile avantaj göremediyseniz vede ağrılarınız , şikayetleriniz hala Daimi ediyorsa ameliyat olmanızı öneririz . 15-20 dakikalık kolay 1 operasyon ile bu hastalıktan tamamen kurtulabilirsiniz . Ameliyat sonrası kabız olmadığınız sürece bu şikayeti 1 daha yaşamayacaksınız . Yukarıda verdiğimiz doğal çözüm yöntemleri rahatlatma amaçlıdır .


 

Etiketler:  makat çatlağı bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) ,  miyoma bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , Basur(hemoroid) için bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , göz kuruluğu bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) ,  prostatit bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , Basur(hemoroid) bitkisel(doðal) ilaç , koah hastalığı bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , siyatik bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si , bitkisel(doðal) Basur(hemoroid) ilaçları , Basur(hemoroid) bitkisel(doðal) ilaçları , bitkisel(doðal) takat , bitkisel(doðal) ağrı kesici , reflü için bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , seboreik dermatit bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , bitkisel(doðal) eczaneler , hipotiroidi bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , bitkisel(doðal) reçeteler , bitkisel(doðal) ilaç firmaları , hipotiroid bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , idrarda yanma bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , zayıflama bitkisel(doðal) ilaçlar , dizde kireçlenme bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , bebeklerde bronşit bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme)

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bitkisel Ürünlerle Tedavi Yöntemleri

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp