Bitkisel Sağlık Ürünleri
Bitkisel Ürünlerle Tedavi Yöntemleri

Tırnak Mantarına Bitkisel(doğal) Çözüm

        Tırnak mantarına bitkisel(doğal) çözüm ,tırnak'da çıkan mantarların bitkisel(doğal) metod ler ile Tedavi(iyileştirme) edilmesi hakkında veri ler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır .Tırnak mantarına bitkisel(doğal) Netice hakkında daha teferruatlı veri ye sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize göz atmanız yeterli olacaktır .

Tırnak mantarı toplumun yüzde birlik kesiminde görülen 1 mantar türüdür . Genellikle ayakta görülen mantara çook aşırı benzeyen 1 yapısı bulunmaktadır . Öncelikle ayak baş parmağında bulunan tırnakta renk bozukluğu biçimi nde ortaya çıkmaktadır . Daha ilerleyen dönemlerinde ise tırnak üzerinde vede biçim ollaraak yapısında ciddi değişimler gözlemlenmektedir . Bu gibi sebeplerden dolayı tırnak tamamen değişim içerisine oldukça kısa 1 zamanda gelmektedir . Asıl önemli oluşan şey ise mantar hücreleri tırnağın serbest kesimlerinden parmağın içlerine doğru ilerlemesiyle ortaya çıkmaktadır .

Yapılması gereken şeyler ise 1 miktar özdeş sefa bitkisini çiçekleri vede sapları ile 1 arada küçük parçalar halinde kıydıktan sonra 1 miktar iç yağı ile karıştırarak ateşte kızartılması sağlanmalıdır . Bitkilerin hafiften kızarmaları sağlandıktan sonra , margarin dahilinde 1 miktar bekletilmelidir . Bu karışım mantarların yapına doğrudan etki eden 1 nitelik sağlamaktadır . Daha sonra ise bu karışımın üzeri kapatılarak 1 beze ( tercihen tülbent) koyularak posalarından arındırılır . Tırnağın üzerine doğrudan uygulayarak tırnakta pembeleşme meydana gelinceye kadar yıkanmaz . Daha sonra yavaşça parmak ile dokunmadan 1 bez yardımıyla tırnak üzerinden alınması sağlanır . Bu metod hemen hemen bütün mantar rahatsızlıklarında da kullanılabilir .

Tırnak mantarlarında asıl önemli oluşan konu ise mantar rahatsızlığının deri ile temas etmesinin mani lenmesidir . Bu mani lenme olayı sağlanırsa tırnak üzerinde bulunan mantar rahatıszlığı kısa 1 zaman dahilinde Tedavi(iyileştirme) edilebilir . Eğer bu mantar doğrudan Tedavi(iyileştirme) edilemezse deriye hatta sırası ile başka tırnaklara da oldukça kısa 1 zaman dahilinde sıçrayacaktır .

Isırgan otunun da mantar vede benzer rahatsızlıklara çook iyi geldiğinin bilinmesi gerekmektedir . Gün dahilinde bu karışım 1 miktar 1 miktar uygulanarak mantarın kısa 1 zamanda iyileşmesi sağlanabilir .

Bitkisel Ürünlerle Tedavi Yöntemleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp