Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Tırnak Mantarına Bitkisel(doðal) Çözüm

        Tırnak mantarına bitkisel(doðal) çözüm ,tırnak'da çıkan mantarların bitkisel(doðal) yöntemler ile Tedavi(iyileştirme) edilmesi hakkında veri ler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır .Tırnak mantarına bitkisel(doðal) çözüm hakkında daha teferruat lı veri ye sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize göz atmanız yeterli olacaktır .

Tırnak mantarı toplumun yüzde birlik kesiminde görülen 1 mantar türüdür . Genellikle ayakta görülen mantara çok aþırı benzeyen 1 yapısı bulunmaktadır . Öncelikle ayak baş parmağında bulunan tırnakta renk bozukluğu şeklinde ortaya çıkmaktadır . Daha ilerleyen dönemlerinde ise tırnak üzerinde vede şekil ollaraak yapısında ciddi değişimler gözlemlenmektedir . Bu gibi sebeplerden dolayı tırnak tamamen değişim içerisine oldukça kısa 1 sürede gelmektedir . Asıl önemli oluþan şey ise mantar hücreleri tırnağın serbest kesimlerinden parmağın içlerine doğru ilerlemesiyle ortaya çıkmaktadır .

Yapılması gereken şeyler ise 1 miktar aynı sefa bitkisini çiçekleri vede sapları ile 1 arada küçük parçalar halinde kıydıktan sonra 1 miktar iç yağı ile karıştırarak ateşte kızartılması sağlanmalıdır . Bitkilerin hafiften kızarmaları sağlandıktan sonra , margarin içerisinde 1 miktar bekletilmelidir . Bu karışım mantarların yapına doğrudan etki eden 1 özellik sağlamaktadır . Daha sonra ise bu karışımın üzeri kapatılarak 1 beze ( tercihen tülbent) koyularak posalarından arındırılır . Tırnağın üzerine doğrudan uygulayarak tırnakta pembeleşme meydana gelinceye kadar yıkanmaz . Daha sonra yavaşça parmak ile dokunmadan 1 bez yardımıyla tırnak üzerinden alınması sağlanır . Bu yöntem hemen hemen tüm mantar rahatsızlıklarında da kullanılabilir .

Tırnak mantarlarında asıl önemli oluþan konu ise mantar rahatsızlığının deri ile temas etmesinin mani lenmesidir . Bu mani lenme olayı sağlanırsa tırnak üzerinde bulunan mantar rahatıszlığı kısa 1 süre içerisinde Tedavi(iyileştirme) edilebilir . Eğer bu mantar doğrudan Tedavi(iyileştirme) edilemezse deriye hatta sırası ile diğer tırnaklara da oldukça kısa 1 süre içerisinde sıçrayacaktır .

Isırgan otunun da mantar vede benzer rahatsızlıklara çok iyi geldiğinin bilinmesi gerekmektedir . Gün içerisinde bu karışım 1 miktar 1 miktar uygulanarak mantarın kısa 1 sürede iyileşmesi sağlanabilir .

Bitkisel Ürünlerle Tedavi Yöntemleri

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp