Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Bitkisel

         Bitkisel ,alternatif tıbbın sağladığı imkanların başında gelen bitkisel(doðal) tıp insanlığın bildiği en eski Tedavi(iyileştirme) metotudur . Tarih boyunca pek çok farklı kültür şifa amacıyla bitkileri kullanmıştır . Şu an bitkilerin 66 hastalıklarda kullanımı ile alakalı pek çok doküman oluşmuştur . Dünya Sağlık Örgütü 119 adet , bitkilerden üretilmiş farmakolojik ilâç bulunduğunu , bunlardan yüzde 74'ünün kullanımının tarih boyunca Anane sel kullanımı ile Ahenkli olduğunu anlatım etmektedir .

Bu gün yer yüzünde 250 .000 ile 500 .000 arasında bitki türü olduğu tahmin edilmektedir . Bunlardan yalnızca yaklaşık 5000'i tıbbî etkileri açısından teferruat lı şekilde araştırılmıştır . Bitkiler farmakolojik ilâçlarla benzer mekanizmaları kullanarak etki eder . Herboloji konusu özellikle Anane sel Çin tıbbı , ayurveda vede Batı tıbbı içinde farklı şekillerde yer almaktadır .

Bu alanda yapılan çalışmaların Umumi tıp sistemi içinde daha önemle ele alınmasına , Önümüzdeki günlerde dönemlerin Umumi sağlık anlayışı içinde daha etken vede kontrollü kullanılmasına çok büyük ihtiyaç olduğu görülmektedir .

Bitkisel(doðal) ürünler pazarının internetteki önder i  www .bitkizane .com linkine tıklayarak bütün hastalıkların Tedavi(iyileştirme) lerine yardımcı amaçlı kullanılan % 100 Bitkisel(doðal) ürünlerimizin olduğu sayfaya ulaşabilirsiniz .

Sitemizde Bulunan Şifalı Bitkiler Sözlüğüne Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

Bitkisel Ürünlerle Tedavi Yöntemleri

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp