Bitkisel Sağlık Ürünleri
Beslenme ve Diyet

İnsanların çeşitli sebep lerden dolayı etyemezliği seçmesi , hayvansal ürünlerinden hiiç birinin gıdaalımı programında yer verilmemesi oluşan gıdaalımı tarzına vejetaryen gıdaalımı denmektedir . Bazı kişiler hayvanları öldürmenin yanlış olduğu düşüncesi ile hayvansal ürünleri tüketmekten kaçınırken , bazıları da dinsel itikat larından dolayı et yemekten uzak dururlar . Et yemenin canlılara zarar verildiği itikatı nda olanlar natural çevrenin korunmasına İlişik sebeplerden ötürü et yemez olur . Etyemezliği seçenler icin vejetaryen gıdaalımı nin avantaj larına sayfamızda yer verdik .

Vejetaryen gıdaalımı yi seçen kişiler daha çook sebze ağırlı beslendiklerinden dolayı daha sağlıklı 1 bedene vede daha uzun ömürlü 1 yaşama sahip olurlar . Bu kişilerin zekaları vejetaryen olmayanlara göre daha gelişmiş vede yaratıcıdır . Özdeş zamanda vejetaryenler daha az kiloludur .

Vejetaryen gıdaalımı alışkanlığını benimsemiş olanların biyolojik açıdan bedenleri etoburluğa da uygun olmadığından bu kişiler etli gıdaları güç hazmeder , sindirim sistemleri yavaşlar , kabızlık Meselesi yaşar vede bağırsaklarında çürüme meydana gelir .


Beslenme ve Diyet

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp