Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

İnsanların çeşitli sebep lerden dolayı etyemezliği seçmesi , hayvansal ürünlerinden hiç birinin gıdaalımı programında yer verilmemesi oluþan gıdaalımı tarzına vejetaryen gıdaalımı denmektedir . Bazı kişiler hayvanları öldürmenin yanlış olduğu düşüncesi ile hayvansal ürünleri tüketmekten kaçınırken , bazıları da dinsel inançlarından dolayı et yemekten uzak dururlar . Et yemenin canlılara zarar verildiği inancında olanlar doğal çevrenin korunmasına ilişkin sebeplerden ötürü et yemez olur . Etyemezliği seçenler için vejetaryen gıdaalımı nin avantaj larına sayfamızda yer verdik .

Vejetaryen gıdaalımı yi seçen kişiler daha çok sebze ağırlı beslendiklerinden dolayı daha sağlıklı 1 bedene vede daha uzun ömürlü 1 yaşama sahip olurlar . Bu kişilerin zekaları vejetaryen olmayanlara göre daha gelişmiş vede yaratıcıdır . Aynı zamanda vejetaryenler daha az kiloludur .

Vejetaryen gıdaalımı alışkanlığını benimsemiş olanların biyolojik açıdan bedenleri etoburluğa da uygun olmadığından bu kişiler etli gıdaları güç hazmeder , sindirim sistemleri yavaşlar , kabızlık Meselesi yaşar vede bağırsaklarında çürüme meydana gelir .


Beslenme ve Diyet

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp