Bitkisel Sağlık Ürünleri
Beslenme ve Diyet

Mütehassız lar her vakit sağlıklı beslenin diye öğütlerde bulunmakta , fakat birçoğumuz bu öğütleri dikkate almayarak gelişigüzel gıdaalımı kte vede sağlığımıza zararlı oluşan gıdalar i bile bile tüketmekteyiz . Sağlıksız gıdaalımı nin yanı sıra itinasız gıdaalımı kte sağlığımız üzerinde olumsuzluklar yaratmaktadır . Peki nedir , itinasız gıdaalımı zararları ?

Düzensiz gıdaalımı nin sağlığa verdiği zararları konusunda araştırma yapan İlim insanları , Türk insanının sağlıksız gıdaalımı den dolayı en çook böbrek Rahatsızlık larına yakalandığı ortaya çıktı . Sağlıksız gıdaalımı nin yol açtığı böbrek Rahatsızlık larını izleme(takip) eden vede en sık rastlanılan 1 başka sağlık mesele i de Şeker Hastalığı(diabet) dır . Diabet(şeker hastalığı) vede böbrek kafigelmez liği biz Türklerin sağlıksız gıdaalımı den dolayı en sık yakalandığı Rahatsızlık lardır .

Sağlıksız gıdaalımı nin yol açtığı böbrek Rahatsızlık ları vede Diabet(şeker hastalığı) i izleme(takip) eden başka sağlık sorunları da obezite , kolesterol , Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) , beriberi , peliagra , kuvaşiorkor , raşitizm , anemi(kansızlık) vede Guatr(troid) gibi sorunlardır . Sağlıksız gıdaalımı yaşa kalitesini düşürmekte , Rahatsızlık lara yakalanmayı kolaylaştırmakta vede daha birçok sorunları beraber sinde getirmektedir .


Beslenme ve Diyet

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp