Bitkisel Sağlık Ürünleri

Mütehassýz lar her vakit sağlıklı beslenin diye öğütlerde bulunmakta , fakat birçoğumuz bu öğütleri dikkate almayarak gelişigüzel gýdaalýmý kte vede sağlığımıza zararlı oluþan gýdalar i bile bile tüketmekteyiz . Sağlıksız gýdaalýmý nin yanı sıra düzensiz gýdaalýmý kte sağlığımız üzerinde olumsuzluklar yaratmaktadır . Peki nedir , düzensiz gýdaalýmý zararları ?

Düzensiz gýdaalýmý nin sağlığa verdiği zararları konusunda araştırma yapan Ýlim insanları , Türk insanının sağlıksız gýdaalýmý den dolayı en çok böbrek hastalıklarına yakalandığı ortaya çıktı . Sağlıksız gýdaalýmý nin yol açtığı böbrek hastalıklarını izleme(takip) eden vede en sık rastlanılan 1 diğer sağlık mesele i de şeker hastalığıdır . Diabet(þeker hastalýðý) vede böbrek kafigelmez liği biz Türklerin sağlıksız gýdaalýmý den dolayı en sık yakalandığı hastalıklardır .

Sağlıksız gýdaalýmý nin yol açtığı böbrek hastalıkları vede Diabet(þeker hastalýðý) i izleme(takip) eden diğer sağlık sorunları da obezite , kolesterol , yüksek tansiyon , beriberi , peliagra , kuvaşiorkor , raşitizm , anemi(kansýzlýk) vede Guatr(troid) gibi sorunlardır . Sağlıksız gýdaalýmý yaşa kalitesini düşürmekte , hastalıklara yakalanmayı kolaylaştırmakta vede daha birçok sorunları beraber sinde getirmektedir .


Beslenme ve Diyet

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp