Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Mütehassız lar her vakit sağlıklı beslenin diye öğütlerde bulunmakta , fakat birçoğumuz bu öğütleri dikkate almayarak gelişigüzel gıdaalımı kte vede sağlığımıza zararlı oluþan gıdalar i bile bile tüketmekteyiz . Sağlıksız gıdaalımı nin yanı sıra düzensiz gıdaalımı kte sağlığımız üzerinde olumsuzluklar yaratmaktadır . Peki nedir , düzensiz gıdaalımı zararları ?

Düzensiz gıdaalımı nin sağlığa verdiği zararları konusunda araştırma yapan Ä°lim insanları , Türk insanının sağlıksız gıdaalımı den dolayı en çok böbrek hastalıklarına yakalandığı ortaya çıktı . Sağlıksız gıdaalımı nin yol açtığı böbrek hastalıklarını izleme(takip) eden vede en sık rastlanılan 1 diğer sağlık mesele i de şeker hastalığıdır . Diabet(þeker hastalıðı) vede böbrek kafigelmez liği biz Türklerin sağlıksız gıdaalımı den dolayı en sık yakalandığı hastalıklardır .

Sağlıksız gıdaalımı nin yol açtığı böbrek hastalıkları vede Diabet(þeker hastalıðı) i izleme(takip) eden diğer sağlık sorunları da obezite , kolesterol , yüksek tansiyon , beriberi , peliagra , kuvaşiorkor , raşitizm , anemi(kansızlık) vede Guatr(troid) gibi sorunlardır . Sağlıksız gıdaalımı yaşa kalitesini düşürmekte , hastalıklara yakalanmayı kolaylaştırmakta vede daha birçok sorunları beraber sinde getirmektedir .


Beslenme ve Diyet

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp