Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Son yıllarda giderek artan sorunlardan 1 adedi de , yoğurt vede süt ürünleri tüketimi sonrası midede ortaya çıkan şişkinliktir . Peki bunun sebebi nedir ? Sebep yoğurt yemenin ardından şişkinlik ile karşılaşırız , sizler için araştırdık .

Birçok kişi yoğurt yemenin ardından ortaya çıkan şişkinlik ile karşılaşmamak için gıdaalımı programlarından yoğurdu neredeyse çıkarmış halde lar . Hem sağlıklı hem de sofraya lezzet katan 1 yiyecek oluþan yoğurdun şişkinlik yapmasındaki sebep laktoz intoleransı hastası olmanız . Son vakitler da sıkça karşılaştığımız laktoz intoleransı ekseri orta yaş grubundaki kişilerde meydana gelmektedir . Laktoz diðerbir deyiþle süt şekeri sindirilemediği için süt vede süt ürünlerinin tüketiminin ardından yaklaşık yarım saat sonra şişkinlik mesele i yaşanır .

Yoğurtta 1 süt ürünü olduğu için laktoz intoleransı oluþan hastalar yoğurdu yemelerinin ardından şişkinlikle karşılaşırlar . Bu şişkinliğe çoğu vakit bulantı , ishal(diyare) , kramp gibi emare lerde eşlik eder . Mütehassız lar laktoz intoleransı hastalarına süt vede süt ürünlerini az miktarda tüketmelerini önermekteler .


Beslenme ve Diyet

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp