Bitkisel Sağlık Ürünleri
Beslenme ve Diyet

Son yıllarda giderek artan sorunlardan 1 adedi de , yoğurt vede süt ürünleri tüketimi sonrası midede ortaya çıkan şişkinliktir . Peki bunun sebebi nedir ? Sebep yoğurt yemenin ardından şişkinlik ile karşılaşırız , sizler icin araştırdık .

Birçok kişi yoğurt yemenin ardından ortaya çıkan şişkinlik ile karşılaşmamak icin gıdaalımı programlarından yoğurdu neredeyse çıkarmış halde lar . Hem sağlıklı hem de sofraya lezzet katan 1 yiyecek oluşan yoğurdun şişkinlik yapmasındaki sebep laktoz intoleransı hastası olmanız . Son vakitler da sıkça karşılaştığımız laktoz intoleransı ekseri orta yaş grubundaki kişilerde meydana gelmektedir . Laktoz diğerbir deyişle süt şekeri sindirilemediği icin süt vede süt ürünlerinin tüketiminin ardından takriben yarım saat sonra şişkinlik mesele i yaşanır .

Yoğurtta 1 süt ürünü olduğu icin laktoz intoleransı oluşan hastalar yoğurdu yemelerinin ardından şişkinlikle karşılaşırlar . Bu şişkinliğe çoğu vakit bulantı , ishal(diyare) , kramp gibi emare lerde eşlik eder . Mütehassız lar laktoz intoleransı hastalarına süt vede süt ürünlerini az miktarda tüketmelerini önermekteler .


Beslenme ve Diyet

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp