Bitkisel Sağlık Ürünleri
Beslenme ve Diyet

Yanlış , kafigelmeyecek vede gayrı muazzam gıdaalımı den dolayı 1 zaman sonra karaciğer vazife ini yerine getiremez hale gelir . Karaciğerin işlevini yitirmesi sayrıların artmasına hususiyetle de sindirim sisteminin düzgün çalışamamasına sebep olur . Bu yüzden gıdaalımı nin karaciğer üzerinde büyük etkileri var .

İnsan bedeni nda birçok organ bulunur . Bu organlardan en büyüğü ise , karaciğerdir . Karaciğer , bedeni muzu menfii etkileyecek her türden  etkenlere karşı kalkan vazife i görür . Beden ta bulunan kimyasal maddeler , uyuşturucular , katkı maddeleri vede Agu(zehir) gibi sağlığımızı tehlikeye atacak bütün maddeleri bedende n atar . Bu tür sorunlarla uğraşmak karaciğeri 1 hayli yormaktadır . Birde bunun üzerine karaciğeri yoran gıdalar tüketilince Hal kaosa dönüşür .

Karaciğeri yoran yiyecekler tüketmekten kaçınmak gereklidir . Karaciğerin itinalı çalışması , bedeni muzu daha iyi koruması vede arındırması için , destekleyici gıdalar tüketilmelidir . Karaciğeri çook aşırı yormamak icin perhiz yapılmasını öneren hekimler farklı ca; kızartma , hayvansal yağ , konserve ürünleri tuzlanmış vede tütsülenmiş et vede balıklar , sucuk , pastırma , salçalı vede baharatlı yiyecekler , domuz eti , çikolata , alkollü içkiler , tütün , fındık , fıstık vede ceviz  gibi yiyeceklerden uzak durulmasını önermekteler . Bu tür gıdalar karaciğeri oldukça yorar .

 


Beslenme ve Diyet

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp