Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Yanlış , kafigelmeyecek vede gayrı muazzam gıdaalımı den dolayı 1 süre sonra karaciğer görevini yerine getiremez hale gelir . Karaciğerin işlevini yitirmesi sayrıların artmasına özellikle de sindirim sisteminin düzgün çalışamamasına sebep olur . Bu yüzden gıdaalımı nin karaciğer üzerinde büyük etkileri var .

İnsan vücudunda birçok organ bulunur . Bu organlardan en büyüğü ise , karaciğerdir . Karaciğer , vücudumuzu menfii etkileyecek her türlü  etkenlere karşı kalkan görevi görür . Vücutta bulunan kimyasal maddeler , uyuşturucular , katkı maddeleri vede Agu(zehir) gibi sağlığımızı tehlikeye atacak tüm maddeleri vücuttan atar . Bu tür sorunlarla uğraşmak karaciğeri 1 hayli yormaktadır . Birde bunun üzerine karaciğeri yoran gıdalar tüketilince Hal kaosa dönüşür .

Karaciğeri yoran yiyecekler tüketmekten kaçınmak gereklidir . Karaciğerin düzenli çalışması , vücudumuzu daha iyi koruması vede arındırması için , destekleyici gıdalar tüketilmelidir . Karaciğeri çok aþırı yormamak için perhiz yapılmasını öneren hekimler ayrıca; kızartma , hayvansal yağ , konserve ürünleri tuzlanmış vede tütsülenmiş et vede balıklar , sucuk , pastırma , salçalı vede baharatlı yiyecekler , domuz eti , çikolata , alkollü içkiler , tütün , fındık , fıstık vede ceviz  gibi yiyeceklerden uzak durulmasını önermekteler . Bu tür gıdalar karaciğeri oldukça yorar .

 


Beslenme ve Diyet

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp