Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Enerji içecekleri ile alakalı yapılan 1 araştırmada , bu içeceklerin sağlığa zararlı olduğu , bilhassa çocuklardan uzat tutulması gerektiği emare ldi . Vücuda efor kattığı düşünülen bu içecekler , sporcular dışında kullanılmamalıdır .

 

Enerji vede spor içeceklerinin özellikle çocuklar tarafından tüketilmesi çok tehlikeli . Chicago Üniversitesi’nden Ä°lim adamları yaptıkları araştırma neticesinde bu içeceklerin çocuklardan uzak tutulmasını önerdiler . Çünkü efor içeceklerinin içinde yer alan kalori , çocukların sağlığını menfii etkilemektedir .

Enerji içeceklerinin içinde , diğer meşrubatlara göre kat vede kat aþırı kafein bulunmaktadır . Sadece çocukların değil sporla uğraşmayan yetişkinlerinde efor içeceklerinden uzak durması lüzumlu dir . Ayrıca kilo mesele iniz varsa , efor içeceklerinin hayatınızda katiyen yer almaması gerekiyor .

Spor yapan çocukların ise kaybettikleri enerjiyi bol su içerek karşılamaları önerildi . Spor esnasında kaybedilen su vede mineraller bol su içerek geri kazanılabilir .


Beslenme ve Diyet

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp