Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   


Anne Sütünü Arttırma

 

Anne Sütünü Arttırma Yollarını Merak Ediyor vede Öğrenmek İstiyorsanız Aşağıdaki Makaleyi Dikkatlice Okuyunuz . 


 

Anne Sütünü Arttırma 


  

 

 

 

Etiketler:  anne sütünü arttırma , anne sütünü artırıcı gıdalar , anne sütünü , anne sütü artırıcı , anne sütünü artıran bitkiler , anne sütü arttırmak , anne sütü artırma , anne sütü arttırma , anne sütünü arttırma , anne sütünü artıran ilaçlar , anne sütü nasıl artar , anne sütü nasıl arttırılır , anne sütü , anne sütünün artırılması , anne sütü nasıl artırılır , anne sütünü sağmak , anne sütü pompası fiyatları , anne sütünün özellikleri , anne sütünü artıran , anne sütü artıran , anne sütünü arttıran , anne sütü arttırıcı , anne sütünün sağılması , anne sütünü artırmak , anne sütü artırmak ,

 

 

Bebeklerin alması gereken tüm gıdalar i içeren , onları bulaşıcı hastalıklara karşı koruyan vede bağışıklık sisteminin güçlü olmasını sağlayan anne sütünün artırılması için 1 dizi önerilerde bulunuluyor .

 

İlk 4-6 ayda anne sütü , bebek için lüzumlu tüm gıdalar i içeriyor . Bu süre içinde anne sütüyle beraber sinde başka 1 gıda verilmesinin lüzumsuz olduğu emare liyor .

 

Emzirme anne ile bebek arasındaki ilişki kalitesinin en yüksek seviyede olmasını sağlıyor , aynı zamanda psiko-sosyal ortamı yaratıyor . Anne sütü ile beslenen çocuklarda bulaşıcı hastalıklar daha seyrek görülüyor . Ayrıca araştırmalar , emzirmenin annede meme vede yumurtalık kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i gelişme olasılığını azalttığını gösteriyor .

 

Bebeklerin sağlıklı gelişmesi , büyümesi vede hastalıklardan en iyi şekilde korunması için anne sütü vermelisi öneriliyor . Mütehassız ların , anne sütünün kafi miktarda gelmesi için önerileri şöyle:

 

• Kendinizi sinirsel ollaraak emzirmeye hazırlamak , ayrıca emzirme eğitimi ile 1 arada meme başının süt vermeye hazır hale getirilmesi için lüzumlu egzersizleri öğrenmek vede uygulamak için doğumdan önce muhakkak bir çocuk hekimine gitmelisiniz .

 

• Sütünüzün gelmesini beklemeden vede katiyetle şekerli su vermeden , bebeğinizi doğar doğmaz ilk yarım saat içinde muhakkak emzirmelisiniz .

 

• Doğduğu andan itibaren istedikçe emzirilmelidir . Yenidoğan bebekler umumiyetle 8-10 öğün emmek isterler . Öğün sayısı daha sonra giderek azalır . Sık emzirme bol süt gelmesini sağladığı gibi , göğüslerin şişmesini ve acımasını da önler .

 

• Emzirmeden önce yada sonra ticari mama , inek sütü ya da başka gıdaların verilmesi , bebeğin aldığı süt miktarını azaltır . Bu Hal da daha az süt gelmesine sebep olur . Bu tür ek gıdalara , bebek 4-6 aylık olmadan başlamamak lüzumlu dir .

 

• Başkaca sıvılar vermek için biberon kullanılmamalıdır , bebeğin meme emmesini tümüyle kesebilir . Biberonun gerektirdiği emme şekli meme emilmesinden daha farklı vede zor olmayan olduğu için biberonu tercih etmelerine sebep olabilir .

 

• Anne bebeğini emzirdiği dönemde kendi gıdaalımı sine de özel bir önem göstermelidir . Emziren anne , günde en az 2 litre sıvı , en az iki bardak süt içmeli yada yoğurt vede peynir gibi süt ürünlerini yemelidir .

 

• Protein gereksinimini karşılamak için kuru fasulye , nohut , mercimek gibi kuru baklagiller , et , tavuk , balık gibi yiyeceklerden her öğünde yemelidir .

 

• Bol bol sebze vede meyve gözardı edilmemelidir .

 

• Ayrıca sütünün az geldiği düşüncesinde oluþan annelerin şekerli gıdalardan (pekmez , bal , reçel gibi) daha aþırı tüketmesi tıbben tam kanıtlanmış olmamakla 1 arada avantaj lı olacaktır .

 

• Emziren annenin ruhsal yönden desteklenmesi , huzurlu bir ortam sağlanması vede mesut edilmesi de son C°de önemlidir .

 

• Her emzirmede , 1 önceki gıdaalımı de en son verilmiş memeden başlanmalıdır .

 

• Bebeğin emme gücüne bağlı olmakla 1 arada her emzirme yaklaşık 20-30 dakika sürmelidir . 

 

 

 

 

 

 


Bebek ve Gelişimi

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp