Bitkisel Sağlık Ürünleri
Basur (Hemoroid)

Mayasıl(hemoroid) Bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme)


Mayasıl(hemoroid) bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) ile geçer mi ? Sorusuna Yanit ollaraak mayasıl(hemoroid) Tedavi(iyileştirme) si icin şifalı bitkiler vede mayasıl(hemoroid) bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) neşekilde uygulandığı hakkında avantaj lanacağınız veri ler bu yazıda yer almaktadır .

Eğer hemoroitiniz varsa rahatsızlığınızı gidermede aşağıdaki bitkilerin avantaj larını muhakkak göreceksiniz .Ayrıca aşağıdaki bitkilerin ekstraktlarını , yüksek teknoloji kullanılarak kapsül vede ya hap biçimi ne dönüştürülmesiyle en zor olmayan kullanılır hale getirilmiş 1 şekilde sitemizde bulabilirsiniz .

Tavşanmemesi

Tavşanmemesi , hemoroit vede Varis(toplar damar genişlemesi) gibi toplardamar düzensizliklerinde çook eski yıllardan beri kullanılmaktadır .Tavşanmemesinin ihtivasındaki etkin maddelere ruskogenin adı verilir .Bu bileşiklerin , Enfeksiyon giderici vede vazokonstriktör (damar büzücü) de dahil çook çeşitli farmokolojik etkileri olduğu ortaya konmuştur .Avrupa'da Varis(toplar damar genişlemesi) vede hemoroit Tedavi(iyileştirme) sinde tavşanmemesi ekstreleri , hem dahilinde n hem dışarıdan yaygın ollaraak kullanılmaktadır .Araştırmaların çoğu , tavşanmemesi ekstrelerinin hesperidin (bir flavonoid) vede C vitamini ile 1 arada kullanılması üzerine yapılmıştır .

 

 

 

 

 

 

At kestanesi (Aesculus hippocastanum):

Bu ağacın kabukları , hemoroit Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan çeşitli kimyasallar içerir .Bunlardan aesculin vede aescin , damar duvarlarını güçlendirerek , başka yerlerde hemoroit oluşması riskini azaltır . Bitkinin kapsadığı diğer kimyasallar da anti inflamatuar etkilere sahiptir . Yapılan bazı araştırmalar , at kestanesinin hemoroit semptomlarını ortadan kaldırdığını göstermiştir . Bu bitkiyi oral yoldan alırsanız , etkin bileşenlerinin % 5'i ila % 10'u emilir . Yalnız bu bitkinin menfii 1 yanı da mevuttur . İçildiği taktirde , ihtivasındaki tanen kabızlığa sebep olabilir . Siz yine de bu bitkinin çayım hemoroitin üstüne haricen uygulayabilir yada bitkinin kabuklarından elde edilen toza katıştırıp , elde ettiğiniz karışımı merhem ollaraak da kullanabilirsiniz .

 

 

 

 

 

  

 Sinir otu (Plantago):


Sinir otu halk arasında çook ünlü 1 hemoroit ilacıdır . Bu bitki de tıpkı karakafes otu gibi allantoin içerir .Eğer arazide çalışırken hemoroit olursam vede ilaç da bulamazsam , sinir otuyla 1 merhem amade lar vede sorunlu bölgeye uygularım .

 

 

 

 

 

 

 

 

 Güvercin ağacı (Hamamelis virginiana):

Uzun bir zaman ünlü Preparation H Cleansing Pads adlı hemoroit ilacının üzerindeki H harfinin , bu ilacın etkin maddesi oluşan güvercin otunun Latince adı oluşan hamamelis sözcüğünü temsil ettiğini düşünmüştüm (Sanırım bu H harfinin gerçekte hemoroiti belirttiğini tahmin etmem gerekirdi) . Güvercin otu , özdeş zamanda hemoroit Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan birçok farmasotik ilacın da etkin maddesidir . Güvercin ağacı yumuşatıcı ve sıkılaştmcı tesiri yle hemoroit ağrılarını vede kaşıntılarını Tedavi(iyileştirme) etme hususi liğine sahiptir . Güvercin otunun bu hususi likleri sayesinde , herhangi 1 ticari markaya ekstradan ödeme yapmanız gerekmez . Çook daha uygun fiyatlarla eczanelerden satın alabileceğiniz güvercin ağacı içeren ürünlerle , lüzumlu yerlere kompres yapmanız yeterli olacaktır .

 

 

 

 

 

 

Aloe vera:

Aloe jeli sıkıştırıcı vede yara iyileştirici hususi likler sahiptir . Aloeyi anal bölgeye haricen uygulayabilirsiniz . Oral yolla alındığında ise , aloe müshil tesiri yapar . Hintli Ayurvedik doktorlar ,hemoroitin sebep olduğu yangılar tamamen yok oluncaya kadar ,günde 3 kez yarım bardak aloe suyu içilmesini tavsiye yorlar . Bu suyu natural gıdalar vede şifalı bitkiler satan dükkanlardan temin edebilirsiniz . Aloenin suyunu kendiniz yapmaya kalkışmayın , çühkü yaprağın iç bölümleri son C° Derece güçlü laksatif etkilere sahiptir vede sorunlara yol açabilir .
Alman doktorlar da Ayurvediklerle özdeş düşünceleri paylaşıyorlar . E komisyonu , hemoroit hastalarına , anal çatlaklardan şikayetçi olanlara vede anal yada rektal ameliyat geçirenlere , aloe verayı dışkı yumuşatıcı ollaraak tavsiye ediyorlar . Önerilen doz , 0 .05 ila 0 .2 gram arası aloe tozudur .

Bu doz gerçekte yüksek 1 doz değildir .Bir fincan çaya atacağınız 1 tutam toz , bu kadardır . Bu ilaç idrarınızın rengini kırmızıya dönüştürebilir . Mutfağımdaki aloe yaprağından elde edeceğim yeşil renkli jeli , hemoroitime uygulamakta 1 anbile tereddüt etmezdim doğrusu . Hatta 1 parçasım (bir yada 2 çay kaşığı kadarını) kuru erik çayıma da koyardım .

 

 

 

 

 

 

 

Çoban püskülü (Ilex aquifolium):

Bu ağaçsı bitkinin hemoroit vede Varis(toplar damar genişlemesi) gibi mesele lerin Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılmasının tarihi çook eskilere dayanır . Bitki kapsamında , anti inflamatuar vede vazokonstriktif hususi likleri oluşan ruscogeninler adlı kimyasallar barındırır . Dahili kullanım için , bitkinin köklerinden tepeleme dolu 5 çay kaşığını 250 ml . kaynar suya atarak 1 çay hazırlayabilirsiniz . Çayınızı tatlandırmak icin 1 parça da bal ekleyin . Harici kullanım icin ise , bitkinin tentürünü tercih amil izi öneririm .

 

 

 

 

 

 

 

 

 Karakafes otu (Symphytum officinale):

Karakafes otu , immün sistemi uyararak yaraların iyileşmesini vede üzerlerinde yeniden deri oluşumunu hızlandıran , anti inflamatuar 1 birleşik oluşan allantoin bakımından varlıklı 1 bitkidir . Bitkisel(doğal) yağla karıştıracağınız karakafes otu tozunu lüzumlu bölgelere uygulayabilir ya da ince dikenlerini yumuşatmak icin ezdiğiniz yaprağının kendisini hemoroitin üzerine koyabilirsiniz . Uyguladığınız materyalin temizlenmesi konusunda kaygı lenmeyin . Bir dahaki sefere alacağınız duş esnasında , kalan artıklar temizlenecektir .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Psyllium (Plantago ovata-karnıyarık otu):

Bir araştırmada , psyllium preparati verilen hemoroit hastası 51 deneğin dörtte üçünden (% 84) fazlasının , ağrının hafiflemesi , kaşıntıların azalması , kanamaların kesilmesi vede defekasyon sırasında duyulan rahatsızlıklarda ilerleme kaydettiği rapor edilmiştir . E komisyonu , kabızlığa karşı günde 4 ila 10 çay kaşığı psyllium tohumu alınmasını tavsiye yor . Bu
miktarı ticari ollaraak amade lanmış psyllium içeren ürünler kullanarak da basitce alabilirsiniz . Yalnızca prospektüsüne dikkat edin yeter .Psyllium bağırsaktaki suyu emer vede gözle görülür oranlarda şişer .Bunun neticesi ollaraak da bağırsakta biriken dışkı miktarını artırır vede adalenin kasılmasını tetikleyerek "sıkıştım" dediğimiz durumu yaratır . Eğer psyllium kullanıyorsunuz , bolca likit almayı gözardı etmeyin ,Günde en az 2 litre su yada meyve suyu icin vede eğer alerjik 1 yapı niz varsa , bitkinin bedeni nuzda herhangi 1 reaksiyona sebep olup olmadığını dikkatle gözlemleyin . Eğer alerjik 1 reaksiyon görürseniz kullanmayı hemen kati .

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Çeşitli uçucu bitkisel(doğal) yağlar:

Aromaterapistler , istediğiniz çeşitte bitkisel(doğal) uçucu yağdan birkaç damlayı , nebati yağ ile karıştırarak elde ettiğiniz merhemi anal bölgeye uygulamanızı tavsiye yorlar . Baz ollaraak kullanacağınız yağın badem yağı gibi yumuşatıcı etkileri oluşan 1 yağ olmasını öneririm . Uçucu yağlardan ise servi , ardıç , lavanta , limon yada biberiye yağlarını tercih edebilirsiniz .

 


Etiketler:
mayasıl bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si , mayasıl(hemoroid) bitkisel , Tedavi(iyileştirme) , Tedavi(iyileştirme) si , mayasıl(hemoroid) bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) , mayasıl(hemoroid) bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) ile , mayasıl(hemoroid) bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) ile geçer mi , mayasıl(hemoroid) bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) ile Tedavi(iyileştirme) si , mayasıl(hemoroid) bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si için , mayasıl(hemoroid) bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si hakkında , mayasıl(hemoroid) bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si nedir , mayasıl(hemoroid) bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si neşekilde olur , mayasıl(hemoroid) bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si icin bitkiler , mayasıl(hemoroid) bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si icin bitkilse kür , mayasıl(hemoroid) bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si icin şifalı bitki , mayasıl(hemoroid) bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si vede tedbir lerBasur (Hemoroid)

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp