Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Mayasıl Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme)


Mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) ile geçer mi ? Sorusuna yanıt ollaraak mayasıl Tedavi(iyileştirme) si için şifalı bitkiler vede mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) nasıl uygulandığı hakkında avantaj lanacağınız veri ler bu yazıda yer almaktadır .

Eğer hemoroitiniz varsa rahatsızlığınızı gidermede aşağıdaki bitkilerin avantaj larını muhakkak göreceksiniz .Ayrıca aşağıdaki bitkilerin ekstraktlarını , yüksek teknoloji kullanılarak kapsül vede ya hap şekline dönüştürülmesiyle en zor olmayan kullanılır hale getirilmiş 1 şekilde sitemizde bulabilirsiniz .

Tavşanmemesi

Tavşanmemesi , hemoroit vede Varis(toplar damar geniþlemesi) gibi toplardamar düzensizliklerinde çok eski yıllardan beri kullanılmaktadır .Tavşanmemesinin içindeki etkin maddelere ruskogenin adı verilir .Bu bileşiklerin , Enfeksiyon giderici vede vazokonstriktör (damar büzücü) de dahil çok çeşitli farmokolojik etkileri olduğu ortaya konmuştur .Avrupa'da Varis(toplar damar geniþlemesi) vede hemoroit Tedavi(iyileştirme) sinde tavşanmemesi ekstreleri , hem içeriden hem dışarıdan yaygın ollaraak kullanılmaktadır .Araştırmaların çoğu , tavşanmemesi ekstrelerinin hesperidin (bir flavonoid) vede C vitamini ile 1 arada kullanılması üzerine yapılmıştır .

 

 

 

 

 

 

At kestanesi (Aesculus hippocastanum):

Bu ağacın kabukları , hemoroit Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan çeşitli kimyasallar içerir .Bunlardan aesculin vede aescin , damar duvarlarını güçlendirerek , başka yerlerde hemoroit oluşması riskini azaltır . Bitkinin içerdiği diğer kimyasallar da anti inflamatuar etkilere sahiptir . Yapılan bazı araştırmalar , at kestanesinin hemoroit semptomlarını ortadan kaldırdığını göstermiştir . Bu bitkiyi oral yoldan alırsanız , etkin bileşenlerinin % 5'i ila % 10'u emilir . Yalnız bu bitkinin menfii 1 yanı da vardır . İçildiği taktirde , içeriğindeki tanen kabızlığa sebep olabilir . Siz yine de bu bitkinin çayım hemoroitin üstüne haricen uygulayabilir yada bitkinin kabuklarından elde edilen toza katıştırıp , elde ettiğiniz karışımı merhem ollaraak da kullanabilirsiniz .

 

 

 

 

 

  

 Sinir otu (Plantago):


Sinir otu halk arasında çok ünlü 1 hemoroit ilacıdır . Bu bitki de tıpkı karakafes otu gibi allantoin içerir .Eğer arazide çalışırken hemoroit olursam vede ilaç da bulamazsam , sinir otuyla 1 merhem hazırlar vede sorunlu bölgeye uygularım .

 

 

 

 

 

 

 

 

 Güvercin ağacı (Hamamelis virginiana):

Uzun bir süre ünlü Preparation H Cleansing Pads adlı hemoroit ilacının üzerindeki H harfinin , bu ilacın etkin maddesi oluþan güvercin otunun Latince adı oluþan hamamelis sözcüğünü temsil ettiğini düşünmüştüm (Sanırım bu H harfinin gerçekte hemoroiti belirttiğini tahmin etmem gerekirdi) . Güvercin otu , aynı zamanda hemoroit Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan birçok farmasotik ilacın da etkin maddesidir . Güvercin ağacı yumuşatıcı ve sıkılaştmcı tesiri yle hemoroit ağrılarını vede kaşıntılarını Tedavi(iyileştirme) etme özelliğine sahiptir . Güvercin otunun bu özellikleri sayesinde , herhangi 1 ticari markaya ekstradan ödeme yapmanız gerekmez . Çok daha uygun fiyatlarla eczanelerden satın alabileceğiniz güvercin ağacı içeren ürünlerle , lüzumlu yerlere kompres yapmanız yeterli olacaktır .

 

 

 

 

 

 

Aloe vera:

Aloe jeli sıkıştırıcı vede yara iyileştirici özellikler sahiptir . Aloeyi anal bölgeye haricen uygulayabilirsiniz . Oral yolla alındığında ise , aloe müshil tesiri yapar . Hintli Ayurvedik doktorlar ,hemoroitin sebep olduğu yangılar tamamen yok oluncaya kadar ,günde üç kez yarım bardak aloe suyu içilmesini öneriyorlar . Bu suyu doğal gıdalar vede şifalı bitkiler satan dükkanlardan temin edebilirsiniz . Aloenin suyunu kendiniz yapmaya kalkışmayın , çühkü yaprağın iç bölümleri son C° Derece güçlü laksatif etkilere sahiptir vede sorunlara yol açabilir .
Alman doktorlar da Ayurvediklerle aynı düşünceleri paylaşıyorlar . E komisyonu , hemoroit hastalarına , anal çatlaklardan şikayetçi olanlara vede anal yada rektal ameliyat geçirenlere , aloe verayı dışkı yumuşatıcı ollaraak tavsiye ediyorlar . Önerilen doz , 0 .05 ila 0 .2 gram arası aloe tozudur .

Bu doz gerçekte yüksek 1 doz değildir .Bir fincan çaya atacağınız 1 tutam toz , bu kadardır . Bu ilaç idrarınızın rengini kırmızıya dönüştürebilir . Mutfağımdaki aloe yaprağından elde edeceğim yeşil renkli jeli , hemoroitime uygulamakta 1 anbile tereddüt etmezdim doğrusu . Hatta 1 parçasım (bir yada 2 çay kaşığı kadarını) kuru erik çayıma da koyardım .

 

 

 

 

 

 

 

Çoban püskülü (Ilex aquifolium):

Bu ağaçsı bitkinin hemoroit vede Varis(toplar damar geniþlemesi) gibi mesele lerin Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılmasının tarihi çok eskilere dayanır . Bitki içeriğinde , anti inflamatuar vede vazokonstriktif özellikleri oluþan ruscogeninler adlı kimyasallar barındırır . Dahili kullanım için , bitkinin köklerinden tepeleme dolu beş çay kaşığını 250 ml . kaynar suya atarak 1 çay hazırlayabilirsiniz . Çayınızı tatlandırmak için 1 parça da bal ekleyin . Harici kullanım için ise , bitkinin tentürünü tercih amil izi öneririm .

 

 

 

 

 

 

 

 

 Karakafes otu (Symphytum officinale):

Karakafes otu , immün sistemi uyararak yaraların iyileşmesini vede üzerlerinde yeniden deri oluşumunu hızlandıran , anti inflamatuar 1 bileşik oluþan allantoin bakımından varlıklı 1 bitkidir . Bitkisel(doðal) yağla karıştıracağınız karakafes otu tozunu lüzumlu bölgelere uygulayabilir ya da ince dikenlerini yumuşatmak için ezdiğiniz yaprağının kendisini hemoroitin üzerine koyabilirsiniz . Uyguladığınız materyalin temizlenmesi konusunda endişelenmeyin . Bir dahaki sefere alacağınız duş esnasında , kalan artıklar temizlenecektir .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Psyllium (Plantago ovata-karnıyarık otu):

Bir araştırmada , psyllium preparati verilen hemoroit hastası 51 deneğin dörtte üçünden (% 84) fazlasının , ağrının hafiflemesi , kaşıntıların azalması , kanamaların kesilmesi vede defekasyon sırasında duyulan rahatsızlıklarda ilerleme kaydettiği rapor edilmiştir . E komisyonu , kabızlığa karşı günde 4 ila 10 çay kaşığı psyllium tohumu alınmasını öneriyor . Bu
miktarı ticari ollaraak hazırlanmış psyllium içeren ürünler kullanarak da basitce alabilirsiniz . Yalnızca prospektüsüne dikkat edin yeter .Psyllium bağırsaktaki suyu emer vede gözle görülür oranlarda şişer .Bunun neticesi ollaraak da bağırsakta biriken dışkı miktarını artırır vede adalenin kasılmasını tetikleyerek "sıkıştım" dediğimiz durumu yaratır . Eğer psyllium kullanıyorsunuz , bolca sıvı almayı gözardı etmeyin ,Günde en az 2 litre su yada meyve suyu için vede eğer alerjik 1 bünyeniz varsa , bitkinin vücudunuzda herhangi 1 reaksiyona sebep olup olmadığını dikkatle gözlemleyin . Eğer alerjik 1 reaksiyon görürseniz kullanmayı hemen kati .

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Çeşitli uçucu bitkisel(doðal) yağlar:

Aromaterapistler , istediğiniz çeşitte bitkisel(doðal) uçucu yağdan birkaç damlayı , nebati yağ ile karıştırarak elde ettiğiniz merhemi anal bölgeye uygulamanızı öneriyorlar . Baz ollaraak kullanacağınız yağın badem yağı gibi yumuşatıcı etkileri oluþan 1 yağ olmasını öneririm . Uçucu yağlardan ise servi , ardıç , lavanta , limon yada biberiye yağlarını tercih edebilirsiniz .

 


Etiketler:
mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si , mayasıl bitkisel , Tedavi(iyileştirme) , Tedavi(iyileştirme) si , mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) ile , mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) ile geçer mi , mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) ile Tedavi(iyileştirme) si , mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si için , mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si hakkında , mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si nedir , mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si nasıl olur , mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si için bitkiler , mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si için bitkilse kür , mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si için şifalı bitki , mayasıl bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si vede önlemler



Basur (Hemoroid)

Bu Kategorideki Diğer Yazılar





Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp