Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Hemoroide Ne İyi Gelir

     Hemoroide ne iyi gelir ,hemoroid iyi gelen bitkiler hakkında veri ler ,hemoroid hastalığına bitkisel(doðal) çözüm ,hemoroid hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler ,hemoroid hastalığı için şifalı bitkiler hakkında veri ler ,hemoroid ne iyi gelir hangi bitkiler yardımcı Tedavi(iyileştirme) amaçlı kulanılır ,bu konuyla alakalı merak ettikleriniz vede bilmediklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz .

Halk arasında Basur(hemoroid) diye yorum edilen hemoroid , sürekli oturmaktan , aşırı yemek  yiyip kabız olmaktan , sıkıntıdan vede genetik faktörlerden kaynaklanan 1 bağırsak hastalığıdır . Basur(hemoroid) anüs bölgesindeki toplardamarların genişleyip , 1 et kitlesi gibi einize gelmesidir . Ülkemizde en çok  güneydoğu anadolu bölgesinde görülen hastalığın 1 sebebi ise , sürekli et vede acıyı bolca tüketmek ollaraak yorumlanabilir . Hemoroide tüm baharatların menfii yönde tesiri nin olduğu da bilinmektedir .

Bunun yanında hemoroide ençok tarçın , kişniş , nane , biberiye , safran vede dereotunun iyi geldiği tarafından söylenmektedir .

’ den Basur(hemoroid) için bitkisel(doðal) formülleri , hemoroide iyi gelen otları , çayları paylaşalım:

İşte ’ den Basur(hemoroid) için öneriler:

• 1 bardak kaynar suyun içine  10 gram kara üzüm yaprağı konur . 10 dakika boyunca demlenir . Daha sonra günde 2 bardak içilir .

• Semizotu , krem kıvamına getirilip hemoroidun üzerine sürülmelidir .

• Zeytin yağı ( saf olmalıdır)  ılık kıvama gelinceye kadar ısıtılır kaynat mayın .  Sabahları aç karnına 50 gram içilir . Bir kaç gün boyunca buna Daimi edilmelidir .

• 1 bardak suyun içerisine 1 tutam ince 1 şekilde kıyılmış maydanoz konularak 5-10 dakika boyunca kaynatılır . 1o dakika kaynadıktan sonra 20 dakika bekletilir .  hemoroidlu bölgeyi bu karışımla ıslatılır .

• 1 bardak kaynamış suya , 2 gram papatya konulur . 10 dakika bekleyen bu karışıma pamuk batırılarak hemoroidlu bölgeye , pansuman edilir .

• 1 bardak kaynamış suya 4 gram , rezene tohumu konur . 10 dakika bekletilen bu karışımdan günde 2-3 bardak içilir .

• Patatesi makata konulacak 1 şekilde dilimleyerek , gün boyu makatta bekletiniz .

• Patetesi rendeleyip , püre kıvamına getirerek ,  hemoroidlu bölgeye koyarak günde 2-3 kere bu uygulama tekrarlanır .

Basur (Hemoroid)

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp