Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Geniz Akıntısı Tedavi(iyileştirme) si


Geniz akıntısı Tedavi(iyileştirme) si için neler yapılmalı ? Sorusuna yanıt ollaraak geniz akıntısı Tedavi(iyileştirme) si hakkında avantaj lanacağınız veri ler bu yazıda yer almaktadır . Bitkisel(doðal) geniz akıntısı Tedavi(iyileştirme) si için aşağıdaki makalemize 1 göz atmanızı öneririz . . .

BALGAM VE GENİZ AKINTISI

Balgam akciğerler , gırtlak , burun vede sinüslerde meydana gelen rahatsızlıklar neticesinde ortaya çıkar . Soğuk algınlığı yada grip gibi sebep lerden dolayı Enfeksiyon lanan mukoza zarı akıntıya sebep meydana gelebilir . Sigara(tütün mamülleri) içilen ortamlarda bulunma , toz yutma , kronik sinüzit , alerji vede üst solunum yolları enfeksiyonları da balgama sebep meydana gelebilir . Bağışıklık sisteminin güçsüz düştüğü durumlarda , balgam kronik 1 hal alabilir .

Balgam vede Geniz Akıntısı için önerilen modern tıp Tedavi(iyileştirme) leri


Burun spreyleri , öksürük şurubu , bakteriyel enfeksiyon vakalarında antibiyotik kullanımı .

Doğal sağlık Tedavi(iyileştirme) leri


Doğal Tedavi(iyileştirme) ler uzun vadeli ollaraak uygulanmalıdır . Birçok mütehassız balgam vede geniz akıntısının vücuttaki toksin birikimine bağlı ollaraak ortaya çıktığını düşünmektedir .

■ Soğanın Tedavi(iyileştirme) edici özelliği vardır . Soğanı pişirmeden (ya da çok az pişirerek) yemeye çalışın .
■ Hardal otu tozu ile yapacağınız ılık ayak banyosu da işe yarayabilir .
■ Kısa vadeli ollaraak uygulanabilecek bazı homeopati Tedavi(iyileştirme) lerinden avantaj lanabilirsiniz:
■ Buruna yanma hissi veren , kalın vede sarı renkli balgam için homeopati alanında özel ollaraak üretilen “arsenik” maddesini kullanabilirsiniz .
■ Hapşırmaya sebep oluþan yeşil vede sarı renkli balgam için rüzgârgülü bitkisini kullanabilirsiniz .

■ Yumurta akına benzeyen akıntılar için , özellikle de koku vede tat hissi kaybı halinde , homeopati alanında “Nat . Mur .” adı verilen maddeyi kullanabilirsiniz .
■ Sarı renkli , kokulu geniz akıntıları için “kalker” adlı homeopati maddesini kullanabilirsiniz .
■ Burnun içinde oluşan vede kanamaya sebep oluþan yara kabukları için homeopati alanında özel ollaraak hazırlanan “sülfür” maddesi uygundur .
■ Okaliptüs yağının teneffüs edilmesi emare lerin azalmasına sebep olur . Lavanta yağı çocuğunuzun rahatlamasını sağlar . Papatya vede nane yağları balgam söktürücüdür . Papatya vede nane yağlarını seyreltici 1 yağ ile karıştırın vede çocuğunuzun göğsüne elde ettiğiniz karışımı da kullanarak masaj yapın . Çocuğunuzun bu yağları teneffüs etmesini de sağlayabilirsiniz .
■ Uzun saplı sarı 1 çiçek olan , aktarlarda “san çubuk” (golden rod) ollaraak satılan bitki , yonca vede göz otu adlı bitki balgam söktürücü vede akıntı giderici 1 özellik taşır . Balgama eşlik eden enfeksiyonlar için sarımsak vede ekinezya kullanın .

Avantaj lı terapiler


Refleksoloji , Anane sel Çin terapileri , homeopati , herbalizm , akupunktur , Gıda terapileri , kranyal osteopati , aromaterapi .

Evde yapabilecekleriniz


■ Çocuğunuzun gıdaalımı programını gözden geçirin . Balgam oluşumunun kökeninde gıda alerjileri gibi sorunlar yer alabilir .
■ Çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlendirin , enfeksiyon oluşumunu önleyin .
■ Evinizde toz vede duman oluşumunu önleyin .Etiketler:
geniz akıntısı Tedavi(iyileştirme) si , geniz akıntısı , Tedavi(iyileştirme) , Tedavi(iyileştirme) si , geniz akıntısı Tedavi(iyileştirme) si için , geniz akıntısı Tedavi(iyileştirme) si hakkında , geniz akıntısı Tedavi(iyileştirme) si nedir , geniz akıntısı Tedavi(iyileştirme) si nasıl olur , geniz akıntısı Tedavi(iyileştirme) si için bitkiler , geniz akıntısı Tedavi(iyileştirme) si için bitkilse kür , geniz akıntısı Tedavi(iyileştirme) si için şifalı bitki , geniz akıntısı Tedavi(iyileştirme) si vede önlemler


Balgam Söktürücü

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp