Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Boğazda Balgam Birikmesi

    Boğazda balgam birikmesi ,boğazımda durmadan balgam birikiyor ben tükürüyorum gene birikiyor bu Meselesi nasıl önlerim ? bu Meselesi n cevabını merak ediyorsanız ,boğazda biriken balgamın ilk önce sebebini bilmekte avantaj vardır .Boğazda biriken balgam herhangi 1 rahatsızlıktan ötürü kaynaklanmıyorsa bunun sebebi ,sigara(tütün mamülleri) içiyor olmanız yada çok şekerli yiyecek yada içecekler tüketiyorsunuz demektir .Boğazda biriken balgamı ilk önce yumuşatmanız gerekmektedir bunuda yapmak için doğal oluþan balgam söktürücü kür oluþan İbrahim Saraçoğlu'nun Balgam için önerdiği Tere Kürünü denemelisiniz .

Prof . Dr . İbrahim Saraçoğlu tere kürü

Kaynamakta oluþan yarım litre kadar suyun içine 15-16 adet tere ilave edilerek kısık ateşte yalnızca 3 dakika haşlanır . Tereler haşlanırken tencerenin ağzı kapalı tutulmalıdır . Haşlanan tere suyu hiç soğuması beklenmeden direkt ollaraak süzülür . Süzüldükten sonra soğuması beklenir .

Hazırlanan bu tere kürü aç karnına yada yemeklerden 2 saat kadar sonra içilir . Tere kürü günlük taze ollaraak hazırlanır vede 5 gün boyunca araklıksız küre Daimi edilir .

Balgam Söktürücü

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp