Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Çocuklarda Balgam Sökücü

       Cocuklarda balgam sökücü ,üst solunum yollarındaki iltihabın yada tahrişin sebep olduğu rahatsızlığın meydana getirdiği öksürükler 1 arada ağız yoluyla dışarıya çıkardığımız sümüksü salgıya balgam denir .Cocuklarda balgam öksürüğünden meydana gelir .Bazen bebeklerin ateşi yada halsizlik emare leri yada burun tıkanıklığı dahi olmamasına karşın çocuklarda balgam tam ollaraak atılamadığı için çocuklarda balgamlı öksürük Daimi eder .

Çocuklarda vede Bebeklerde balgam söktürücü ilaçlar nelerdir ?
Bir çok balgam söktürücü ilaç mevcuttur . Tıp dilinde ekspektoran adı verilir . Ancak bebekler çoğu vakit balgam söktürücü şurupların tadını beğenmezler vede kusma durumu görülür . Ayrıca her ilacın yan tesiri vardır özellikle balgam söktürücüler midede mukoza katman sını tahriş eder .
“Mukolitik” balgam söktürücü ollaraak çocuğunuza kullanabileceğiniz 1 ilaçtır .

Çocuklarda vede Bebeklerde balgam söktürücü şifalı bitkiler ?
Yan etkileri göz önüne alındığında bebekler balgam söktürücü ilaçlar vermek yerine şifalı bitkilere başvurmak daha doğru olacaktır . Ancak şifalı bitki kullanımında bazı anne-babalar yanlış 1 anlayışla bitkilerin zararı olmayacağını her öneriyi uygulayabileceklerini düşünmektedirler . Bu da yanlıştır çünkü lüzumlu lüzumsuz bitkisel(doðal) karışımlar bebek için tehlikeli olabilmektedir .

Bu halde güvendiğiniz vede zarasız olacağına kati inandığınız bitkisel(doðal) yöntemleri kullanmanızı öneririm .


Balgam Söktürücü

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp