Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Balgam Söktürücü İlaç

     Balgam söktürücü ilaç ,balgam tek başına ollaraak 1 hastalık sayılmaz vede üst solunum yollarında biraz balgamın bulunması olaðan dir .Balgam kişiye her sabah yada günün diğer saatlerinde rahatsızlık veriyorsa eğer bu Hal 1 hastalığın habercisi meydana gelebilir .Prof .Dr .İbrahim Saraçoğlu balgam söktürücü ollaraak keçi boynuzuyla yapılan kürü balgam rahatsızlığı oluþan kişilere öneriyor .

Prof . Dr . İbrahim Saraçoğlunun tavsiye ettiği balgam sökücü Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı olacak bitkisel  keçiboynuzu kürü;


Hazırlanışı:
Orta büyüklükte 6-7 adet keçiboynuzunu soğuk su ile yıkadıktan sonra küçük küçük parçalara ayırarak kaynamakta oluþan yarım litre suya atın vede kısık ateşte 7-8 dakika kaynatın .

Soğuduktan sonra süzerek suyunu cam 1 şişeye koyun .Buzdolabında 3 gün saklayabilirsiniz .

Uygulanışı:
Her gün sabah kahvaltısında vede akşam yemeğinden önce 1 çay bardağı için .20 gün ara vermeden uygulayın .yirmi gün tamamlandıktan sonra aynı şekilde onbeş gün daha uygulayın .Onbeş günlük kürü uygularken 1 çay bardağı içine 1 çay kaşığı bal ilave ederek karıştırın .

Keçiboynuzu kürünü uygularken sabah kahvaltısında ayrıca bal tüketmeyin .Kür için keçiboynuzu suyu her üç günde 1 taze ollaraak hazırlanmalıdır .


Balgam Söktürücü

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp