Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   


Arı Polenin Zararları

 

Arı Polenin Zararlarından Çok Avantaj ları Bilinmektedir . Ama Her Ürün Gibi Arı Poleni de Aþırı Tüketildiğinde Bir Takım Rahatsızlıklara Sebep Olabilir . Bu Zararların Hangileri Olduğunu Merak Ediyorsanız Aşağıdaki Makaleyi Dikkatlice Okuyunuz . 


 

Arı Polenin Zararları

 Arı poleni avantaj ları açısından öncelikle güçlü 1 besin olma özelliği ile karşımıza çıkar . Arı poleni 96 çeşitten daha aþırı besini kapsar vede bu gıdalar in her biri , insan yaşamını desteklemek için lüzumlu dir .

 

Arı poleninin %40'ı proteinden oluşur vede yaklaşık ollaraak tamamı herhangi 1 bozulmaya uğramadan ya vücudumuz yada metabolizma tarafından kullanılabilir halde dır .

 

Arı Ürünleri vede Polen

 

Arı ürünleri ollaraak malum propolis bal , polen , arı sütü , arı zehiri gibi ürünlerle hastalıkların iyileştirilmesi yönündeki çalışmalar apiterapi ollaraak bilinmektedir . Arı ürünleri Tedavi(iyileştirme) si anlamına gelen apiterapi ile hastalılıkların iyileştirilmesi vede sağlığın korunması amaçlanır .

 

Özellikle japonya gibi uzakdoğu ülkeleri başta olma üzere bugün 1 çok ülkede apiterapi hastalıkların Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılmaktadır . Son yıllarda hastalıkları arı ürünleri ile Tedavi(iyileştirme) eden apiterapi merkezleri hızla artmaya başlamıştır .

 

Arı poleni avantaj ları açısından bin yılı aşkın 1 süreden beri bilinmektedir . Çinlilerin Anane sel bitkisel(doðal) ilaçlarının temeli oluþan arı poleni , son yıllarda da batılı hekimler arasında büyük çapta saygı duyulan bir öğreti olmuştur .

 

Arı poleni 22 çeşit amino asit , C vitamini , B-kompleks ve folik asit , doymamış yağ asitleri , Enzim(enzyme) ler vede karotinle , günümüze kadar hemen hemen hepsi keşfedilmiş oluþan ana anti oksidanları içerir . Arı poleni zaman zaman "en mükemmel besin" ollaraak da anılır .

 

 

Bunlara ilaveten , arı poleninin , kendi başına 1 varlık gösteremeyen , amma sağlıklı kalmak için ihtiyaç duyulan vede çok lüzumlu olan bir miktar eser elementlerle vücudumuza sağladığı avantaj lar da vardır . Bu belli başlı elementler ise demir , çinko , manganez , bakır , kalsiyum , magnezyum , potasyum gibi sağlığa avantaj sı ispatlanmış oluþan tüm minerallerdir .

 

Ä°lim adamları boş yere sentetik arı polenini üretmeye çalıştılar . Her ne kadar sentetik arı poleni görünüşte doğal arı polenine benzemekteyse de , Ä°lim adamlarının bunu işçi arılara aşılayarak denemeler yapmaları sonucunda , arılar 1 hafta gibi 1 sürede ölmüşlerdir .

 

Arı Poleni Kullanımı

 

Günde alınacak 35 gr . Arı poleninin insan vücudunun yaşam savasında lüzum duyduğu tüm gıdalar i içerdiği çoğu hekim vede Gıda mütehassız ları tarafından kabul edilip önerilmektedir . Çünkü arı poleni vücudun lüzum duyduğu bütün malum gıdalar i içermektedir . İdeal gıdaalımı şartlarından uzak kaldığınızda vücudunuzda oluşacak çatlakları doldurmak amacıyla tavsiye edilebilecek en iyi sağlık ürünü arı poleni olacaktır . Aslında , arı poleni ürünleri , açlığa maruz kalmış bölgelerde yaşayan insanlara gıdaalımı lerinde destek olmak üzere sık sık kullanılan 1 üründür .

 

Bu kadar apaçık sonuçların yanı sıra , arı poleninin sağlık üzerinde kendine has etkileri vardır .

 

Polenin Avantaj ları

 

Arı poleninin bağışıklık sisteminize avantaj ları vardır . Arı poleninde proteinler , mono vede doymamış yağlar , B , C , D , E vitaminleri , beta karoten , kalsiyum , magnezyum , selenyum , nükleik asit , lektin , sistein maddeleri bulunmakta olup bunların hepsinin bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirdiği ispatlanmıştır .

Arı poleni alerjilere karşı dirençli olmamızda yardımcıdır . Çünkü arı poleninin içinde saman nezlesini tetikleyebilen eser maddelerden bulunmaktadır ve bazı alerji mütehassız ları arı polenini yöresel bitki alerjisine duyarlılığın azalmasına yardımcı olması için önerirler .

Arı poleni stresle mücadelede size yardımcı olur . Amino asitlerin tamamını , lüzumlu yağ asitlerini vede ruh halini düzene sokacak vitaminleri içerir . Arı poleni ürünlerini almanız ise yaşantınızda karşılaştığınız streslerle savaşmanıza yardımcı olacaktır .

Atletler yüzyıllardan beri enerjilerini vede dirençlerini arttırmak için arı polenini kullanmaktadırlar . Bu konuyla alakalı araştırmalar halen sürdürülmekteyse de , arı poleni ürünlerinin kullanımının uzun süreli etkilerinin , atletlere büyük çapta avantaj lı olacağı mantıklı 1 anlam taşımaktadır . Arı poleninin sağladığı Gıda yelpazesi düşünüldüğünde , uzun süreli arı poleni ürünlerinin kullanımı vücutlarındaki lüzumlu gıdalar i düzenli 1 konu için harcayan atletlere ne kadar avantaj lı olacağı anlam kazanmaktadır .

 

Polen iştah açıcı özelliği sebebiyle zayıflık Meselesi nda kullanilabilir .

 

Arı poleni kansızlık Meselesi nun giderilmesinde yardımcıdır .

 

Güçlü besleyici özelliği sebebiyle hastalıktan kalkanları en kısa zamanda eski gücüne vede enerjisine kavuşturur .

 

Arı zehirine karşı hassasiyeti vede alerjisi olanların arı poleninden kaçınması gereklidir . Arı zehirine karşı alerjisi olanlara verdiği kötü sonuçlardan başka bazı yan etkileri de vardır .

 

Arı poleninin inanılmaz potansiyeli vede düşük risk taşıyan yan etkileri yüzünden size günlük gıdaalımı nizi destekleyici arı poleni ürünlerini tavsiye ediyoruz . Bu arada 1 küçük mesele imiz var: arı poleni büyük ölçüde hazmı güç (kabuk)lardan oluşur . Arı poleninin avantaj larından yeteri kadar avantaj lanabilmek için muazzam miktarda yemeniz gereklidir . Toplam birimin sadece yaklaşık %5'i vücudunuza biyoyararlanım sağlar .

 

Polenin avantaj larından yüksek düzeyde avantaj lanabilmek için uygun koşullarda elde edilmiş olması gereklidir . Çeşit bakımından çok varlıklı çiçekli bitki ortamında elde edilmiş oluþan polen şifalı olma özelliğini taşır . Arı ürünlerini kullanırken bu açıdan dikkatli olmak gereklidir . Bal polen gibi arı ürünlerinin elde edilmesi zli 1 iştir . Ancak çok kısa 1 sürede bol miktarda üretilen vede Gıda değeri açısından önemi olmayan ballar gibi yine bu şekilde üretilen polenlerde doğal Tedavi(iyileştirme) açısından 1 mana taşımaz . Polenin arısütünün yada balın avantaj ları öncelikle onların nasıl vede hangi ortamlarda üretildiği ile ilgilidir . Bu yüzden polen yada arı sütü bal polen karışımı gibi arı ürünleri kullanırken aldığınız ürünün güvenilirliğinden ve kalitesinden emin olmalısınız .

 

 

 

Etiketler: arı polenin zararları ,  arı sütü maskesi ,arı sütünün zararları , kestane balının fiyatı ,  arı sütü kullananlar , kafkas bal , arı zehiri , polen bal karışımı , bal polen karışımı , polenlerin avantaj ları ,organik bal , polenin faydası , ,polenin avantaj ları ,arının avantaj ları , ana arılar , karakovan arıcılık ,ana arı ızgarası ,petek bal fiyat ,aksu vital arı sütü , petek bal fiyatları ,arı poleni nasıl yenir , bal arıcılığı , arı polenin yaraları , arı sütünün fiyatları , ana arı satışları , Arı sütü polen bal , Arı sütü fiyatı , ana arı satış , arı dünyası , arı süt , ana arı , arı sütü , Arı bal , ana arı satışı ,  saf arı sütü , arı ürünleri , arı gereç leri , arı sütü üretimi , arı sütü poleni , arı sütü polen bal , arı sütü bal polen , polen nasıl kullanılır , saf arı sütü , ana arı satışı , arı dünyası , arı sütü fiyat , ana arı satışları , arı bal 

 

 


Bal ve Arı Ürünleri

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp