Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Ayak Terlemesini Önlemek

 Ayak Terlemesini Önlemek hakkında veri ler .

 Kadın erkek fark etmeden , yaz kış fark etmeden çoğu kişi ayak terlemesinden şikâyet etmektedir . Kişide görülen ayak terlemesi , kişiyi hem fiziki sağlık yönünden hem sinirsel yönden rahatsız eder .Ayak terlemesi hakkında teferruat lı veri edinmek için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz .

 

 Kadın erkek fark etmeden , yaz kış fark etmeden çoğu kişi ayak terlemesinden şikâyet etmektedir . Kişide görülen ayak terlemesi , kişiyi hem fiziki sağlık yönünden hem sinirsel yönden rahatsız eder . Zira önüne geçilemeyen ayak terlemesi , ayaklarda mantar hastalığı oluşmasına , kötü ayak kokusuna sebep olur . Bunun yanında sürekli ıslak çorap görüntüsü de , ayak terlemesinin ayrı 1 menfii yanıdır . Kişi ister kış mevsiminde kapalı ayakkabı ile ister yaz mevsiminde açık ayakkabı ile sürekli ayak terlemesinden şikâyet eder hale gelir . Özellikle iş hayatında etkin oluþan kişilerde ayak terlemesi çok büyük mesele olmaktadır .
Ayak terlemesini önlemek için birçok farklı yöntem bilinmektedir . Bu yöntemlerin bazıları geçici çözüm sunarken , bazıları pek avantaj etmeyen çözümler , bazıları ise çoğu kişiye göre pahalı oluþan yöntemlerdir . Birde bazı elektronik cihazlar mevcut ki çoğu kişi ayak terlemesini önlemek için bu tür elektrikli cihazları kullanmaya korkarlar . Zira 1 vakitler oldukça reklamı yapılan içi su dolu elektrikli kâselere ayaklarınıza sokarak belli 1 süre beklemenin belli süre boyunca ayak terlemesini önleyeceği anlatım ediliyordu . Ancak hem maddi açıdan hem de güvenlik açısından pek çok kişi bu tür yöntemleri tercih etmedi . Bunun yanında son vakitler da sıkılıkla reklamlarını gördüğünüz bazı kremler , tozlar satılmakta ki , bu ürünleri ayaklarınıza sürdüğünüzde ayak terlemesini vede ayak kokusunu yok ettiği iddia ediliyor .
Ayak terlemesini önlemek için yapılabilecekler

Bütün bu ürünler dışında evde kendiniz bazı yöntemler uygulayarak ayak terlemesine çözüm bulmak istiyorsanız , size birkaç önerimiz olacak .
Ayak terlemesini önlemek için yapacağınız ilk şey , kişisel temizliğinize gereken özeni göstermenizdir . Zira ayaklarınızı yıkadıktan sonra muhakkak pamuklu 1 havlu ile ayak parmak araları dâhil ayaklarınızı iyice kurulamalısınız . Zira ıslak tutulan ayaklarda zamanla mantar hastalığı baş göstermektedir .
Kullandığınız çorapların muhakkak pamuklu çoraplar olmasına dikkat edin . Naylon çoraplar ayaklarınızın terlemesine vede kötü kokmasına sebep olacaktır .
Şayet burnu kapalı ayakkabılar giyiyorsanız , ayaklarınıza muhakkak babet pamuklu çoraplar giymelisiniz . Giyeceğiniz babet çoraplar emin olun ki yaz mevsiminde ayaklarınızın hem daha serin olmasına hem de terlemesine avantaj sağlayacaktır .
Gece yatmadan önce ayaklarınızı yıkayıp iyice kuruladıktan sonra , eczanelerde satılan vede oldukça ucuz oluþan bebek pudralarından alıp aþırı çok ayaklarınıza sürüp masaj yaparak yedirdikten sonra , üzerine pamuklu çorap giyerek yatmanız ertesi gün ayak terlemesi yaşamdan 1 gün geçirmenize yarayacaktır .
Bunun dışında kuru nane ayak terlemesini vede ayak kokusunu önlemek de oldukça tesirli dir . Zira akşamları 1 leğenin içine 1 litre su koyup içine birkaç yemek kaşığı kuru nane atar vede ayaklarınızı bu suda yarım saat bekletip ardından iyice kurularsanız , kuru nanenin ertesi gün size terlemeyen ayaklar ollaraak etki ettiğini göreceksiniz .


Ayak terlemesini Tedavi(iyileştirme) edici bitkisel(doðal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek için tıklayınız .


Ayak Bakımı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp