Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Ayak Arası Mantar

 Ayak Arası Mantar hakkında veri ler .

 Ayak mantarları umumiyetle parmak aralarında oluşan rahatsızlıklardır . Nadiren ağrılı meydana gelebilir ler . Genellikle aşırı kaşıntı yaparlar . Özellikle ayak parmaklarının arasında koku vede al döküntülerle kendilerini açığa vururlar .Ayak arası mantarları hakkında veri edinmek için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz .

 Etkileri

    Ayakta döküntüye sebep olurlar . ayak mantarı
    Ayak kokusu yaparlar .
    İleri C°de kaşınmalar deride tahrişe sebep olur .
    Bazı vakalarda koku vede tahrişle 1 arada alerjik reaksiyonlarda görülebilir .

Bulaşma Yolları:

Genellikle başkalarına iliþik terlik havlu vb . gereç lerin kullanımı yada toplu halde girilen ortak kullanıma açık havuzlar saunalar vede hamamlar vede buna benzer "yalın ayak" dolaşılan yerlerden bulaşırlar . Sağlık açısından ayak mantarı enfeksiyonuna yakalanmamak için bu gibi yerlerden çıkış ta muhakkak temiz su vede sabunla güzelce durulanılmalıdır .

Tedavi(iyileştirme) :

Genellikle belirli 1 Tedavi(iyileştirme) leri yoktur . Ayakta oluşan mantarın türü ne göre 1 Tedavi(iyileştirme) yöntemi geliştirilmelidir . Genellikle sağlık açısından çok ciddi sorunlar doğurmadıkları için Tedavi(iyileştirme) edilmek yerine geçiştirilirler . Fakat bu oldukca yanlış 1 davranıştır çünkü , ayak mantarları Tedavi(iyileştirme) edilmediklerinde parmak vede tırnak sağlığı açısından büyük olumsuzluklara sebep olabilmektedirler .

Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) Yöntemi:

ayak mantar Tedavi(iyileştirme) si Anadoluda umumiyetle mantar Tedavi(iyileştirme) leri için sarımsak kullanıldığına sıkça şahit olunmuştur . Sağlığı tehlikeye atmadan vede herhangi 1 yan etki riskinden uzak durularak uygulanacak kısa süreli bitkisel(sarımsak) Tedavi(iyileştirme) ; Yüzeysel hastalık larda(ayak mantarı vakalarında) tam 1 iyileşme sağlarken , ciddi “Ayak Mantarı Enfeksiyonlarında” 3-6 aylara varan ciddi rahatlamalar getirir .

Ayak Mantarı na Bitkisel(doðal) Çözüm:

· Öncelikle 6-7 diş sarımsak alınarak içerisine az 1 miktar tuz atılır vede dövülür .

· İyice dövülmüş vede lapa kıvamına getirilmiş sarımsak 1 boş cam şişe içerisine alınır .

· Ardından üzerine alkol ilave edilir . (alkolün çok aþırı olmaması daha iyi sonuç vermektedir .)

· Bu karışım 3-4 saat kadar bekletilir hatta ara ara sallanarak sarımsağın iyice tentürü çıkarılır .

· Bu sürenin netiticesinde şişede biriken sıvı süzülerek başka 1 şişe yada benzerine alınır .

İşte Ayak mantarı tentürünüz hazır . Bundan sonraki aşamada bunu uygulayacaksınız . Bunun için aşağıdaki adımlara dikkat amil iz . Önemlidir .

Sağlıklı Bir Ayak İçin Tentürün uygulanması (Ayak mantarı hastalığı)

· Öncelikle bu uygulamayı yatmadan önce yapmanız daha iyi olacaktır .

· Ayağınızı ılık vede sabunlu suyla 1 kez yıkayınız .

· Daha sonra ayak mantarı için tentürün uygulanacağı yerlerdeki ölü derileri temizleyiniz . (Kıvrılmış 1 bez parçasını ayak parmaklarınızın arasındaki ölü deriyi kaldırmada kullanabilirsiniz .)

· Ayak Parmaklarındaki ölü derinin temizlenmesinden sonra tentür 1 pamuğa emdirilerek Ayak mantarının olduğu yerlere pamuk yerleştirilir . Bu işlem bütün enfeksiyon bölgeleri için uygulanır .


Ayak arası mantarı Tedavi(iyileştirme) edici bitkisel(doðal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek için tıklayınız .


Ayak Bakımı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp