Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Ayakların Şişmesi

 Ayakların Şişmesi hakkında veri ler .

 Ayak şişmesinin aniden aþırı sebebi vardır . Uzun 1 yürüyüş , yorucu tempoda iş , sıcak havalar , yüksek tansiyon , gebe lik , damar tıkanıklığı , kalp rahatsızlıkları , ayak bileğinde artrit , ani burkulmalar vede bunlara benzer birçok faktör ayak şişmelerine sebep olabilmektedir .Ayak şişmesi hakkında teferruat lı veri için aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz .

 Yüksek tansiyon:
Yüksek tansiyon aslında damar kılcalları üzerinde vede dolayısıyla böbreklerde soruna sebep olur bu sorunlar vücuttan fazlalık sıvıların idrar yoluyla atılamamasına vede en netiticesinde da ayaklara vuran şişmelere sebep olur . Son vakitler da meydana gelen ayak şişmelerine kalp çarpıntıları da eklenmişse hastanelerin kardiyoloji bölümüne görünmenizde avantaj vardır .

Artrit sebebi yle ayak şişmesi:
Artrit Eklem(joint) Enfeksiyon lanması demektir . Eklem(joint) Enfeksiyon lanması ayaklarda bileklerden başlayan şişliklere sebep olur . Özellikle ayağın yere basmasıyla artan ani vede keskin ağrılarla kendini gösterir . Hastanelerin ortopedi bölümleri bu türlü vakalara bakmaktadır .

Damar tıkanıklığı:
Bacaklarda seyreden damarların tıkanması kanın ayaklarda birikmesine vede bunun neticesi n da ayak şişmesi durumuna sebep olmaktadır . Bu duruma dikkat amil iz çok önemlidir . Bacak damarlarınızda şişmelerle 1 arada seyreden ayak şişmesi damar hastalıklarına işaret etmektedir . Hastanelerin kalp damar hastalıkları bölümü bu tür vakalara bakmaktadır .

Hamilelik sebebi yle ayak şişmesi .
Hamile insanların vücutları daha aþırı sıvı üretir . Bu sıvının bebek için hayati önemi vardır . Aslında gebe lerde ayak şişmesi gebe insanlardaki uterusun damarlara baskı yapmasından kaynaklanmaktadır . Uzanarak şişliğin yok olmasını sağlayabilirsiniz . Bu tamamen olaðan 1 durumdur .

Burkulma sebebi yle ayak şişmesi:
Bu halde Eklem(joint) yerlerindeki dokular zedelenir vede etrafına dokular arası sıvı toplamaya başlar sonuç ta ayak şişmesi meydana gelir . Yapacağınız en iyi şey soğuk uygulamaktır . Soğuk 1 miktar buzun 1 beze sarılarak ayaklar vede ya bilekler üzerinde gezdirilmesiyle uygulanabilir . Soğuk ayak damarlarında büzülmeye vede damardan sızan sıvıların azalmasına sebep olur .

Ayak şişmelerini Tedavi(iyileştirme) için kullanabileceğiniz bitkisel(doðal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek için tıklayınız .


Ayak Bakımı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp