Bitkisel Sağlık Ürünleri
Ayak Bakımı

Ayakların Şişmesi

 Ayakların Şişmesi hakkında veri ler .

 Ayak şişmesinin aniden aşırı sebebi mevuttur . Uzun 1 yürüyüş , yorucu tempoda iş , sıcak havalar , Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) , gebe lik , damar tıkanıklığı , kalp rahatsızlıkları , ayak bileğinde artrit , ani burkulmalar vede bunlara benzer birçok etken ayak şişmelerine sebep olabilmektedir .Ayak şişmesi hakkında teferruatlı veri icin aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz .

  Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) :
Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) aslında damar kılcalları üzerinde vede dolayısıyla böbreklerde soruna sebep olur bu sorunlar bedende n çokluk sıvıların idrar yoluyla atılamamasına vede en netiticesinde da ayaklara vuran şişmelere sebep olur . Son vakitler da meydana gelen ayak şişmelerine kalp çarpıntıları da eklenmişse hastanelerin kardiyoloji bölümüne görünmenizde avantaj mevuttur .

Artrit sebebi yle ayak şişmesi:
Artrit Eklem(joint) Enfeksiyon lanması demektir . Eklem(joint) Enfeksiyon lanması ayaklarda bileklerden başlayan şişliklere sebep olur . Hususiyetle ayağın yere basmasıyla artan ani vede keskin ağrılarla kendini gösterir . Hastanelerin ortopedi bölümleri bu türden vakalara bakmaktadır .

Damar tıkanıklığı:
Bacaklarda seyreden damarların tıkanması kanın ayaklarda birikmesine vede bunun neticesi n da ayak şişmesi durumuna sebep olmaktadır . Bu duruma dikkat amil iz çook önemlidir . Bacak damarlarınızda şişmelerle 1 arada seyreden ayak şişmesi damar Rahatsızlık larına işaret etmektedir . Hastanelerin kalp damar Rahatsızlık ları Departmanı bu tür vakalara bakmaktadır .

Hamilelik sebebi yle ayak şişmesi .
Hamile insanların vücutları daha aşırı likit üretir . Bu sıvının bebek icin hayati önemi mevuttur . Aslında gebe lerde ayak şişmesi gebe insanlardaki uterusun damarlara baskı yapmasından kaynaklanmaktadır . Uzanarak şişliğin yok olmasını sağlayabilirsiniz . Bu tamamen olağan 1 durumdur .

Burkulma sebebi yle ayak şişmesi:
Bu halde Eklem(joint) yerlerindeki dokular zedelenir vede etrafına dokular arası likit toplamaya başlar netice ta ayak şişmesi meydana gelir . Yapacağınız en iyi şey soğuk uygulamaktır . Soğuk 1 miktar buzun 1 beze sarılarak ayaklar vede ya bilekler üzerinde gezdirilmesiyle uygulanabilir . Soğuk ayak damarlarında büzülmeye vede damardan sızan sıvıların azalmasına sebep olur .

Ayak şişmelerini Tedavi(iyileştirme) icin kullanabileceğiniz bitkisel(doğal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek icin tıklayınız .


Ayak Bakımı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp