Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Astım Tedavi(iyileştirme) sinde Bitkiler

Astım Tedavi(iyileştirme) sinde Bitkiler Hakkında Genel Veri ler

 

Astım Tedavi(iyileştirme) sinde bitkiler;astım Tedavi(iyileştirme) sinde bitkiler hakkında merak ettikleriniz vede daha fazlası için aşağıda sizin için hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz . . .

 YÜZDEN FAZLA HASTALIK İÇİN HAZIRLANAN BİTKİSEL KÜRLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN . . . . .

 

Astım hastalığı daha çok geceleri nükseden vede özellikle nefes alıp  vermede güçlük çekme biçiminde gelen krizlerle bariz oluþan 1 solunum yolu hastalığıdır . Astım krizleri , bronşlardaki spazm , ödem vede aşırı salgıdan önümüzdeki gelir . Ani 1 tepkiyle beliren vede çeşitli alerjenlerden (ev tozları , sanayi yada işyeri tozları , tüyler , küfler) ileri gelen alerjik astımlar da vardır . Kimi hastalarda bu tür astım , belli mevsimlerde ortaya çıkar . Örneğin , çiçek tozlarının her yerde uçuştuğu ilkbaharda .

Tabiat astım hastalarının kullanabileceği birçok avantaj lı bitkiyi bize sunmaktadır . Bunların bazılarını günlük gıdaalımı tarzımıza dahil edebileceğimiz gibi bazılarını belirli sürelerle kürler şeklinde tüketebiliriz . Astımın yanında daha birçok rahatsızlığa iyi gelen vede yemeklerimize , salatalarımıza ilave edebileceğimiz bitkiler şunlardır: Havuç , maydanoz , semizotu , çam fıstığı , nane , sarımsak , soğan , limon , lahana , çörekotu , nar vede kereviz yaprağı .

Astım Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılabilecek bazı çay vede kürler:

ADAÇAYI: Bir bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı adaçayı katılarak , kaynatılmadan on dakika demlenir . Günde iki-üç bardak içilebilir .
NANE ÇAYI: Sabahları kahvaltıdan önce 1 bardak içmek astıma iyi gelir .
LİMON-BAL: Bir limonun suyu ile 1 tatlı kaşığı balın karıştırılıp içilmesi astıma iyi gelir .
KEKİK-PAPATYA: Kekik yapraklarından vede papatya çiçeklerinden elde edilecek karışımın buhur ını ciğerlerinize çekmek küçük krizlerin önlenmesine yardımcı olur .
KAHVE-ÇAY-KAKAO: İçerdiği kafein sebebi yle uyarıcı vede bronşları açıcı tesiri vardır . Ancak günde iki-üç fincandan aþırı tüketilmesi uykusuzluk vede sinirlilik yapabilir .
ISIRGAN OTU: Bir bardak kaynamış suya 1 tutam ısırgan otu katarak demlenmesi sağlanır . Isırgan otu tesirli 1 bronş açıcıdır . Bal ile karıştırılarak içilebilir . Günde 1 fincandan aþırı içilmemesine ve karışımın kaynatılmamasına dikkat edilmelidir .


'den Bitkisel(doðal) Astım Tedavi(iyileştirme) si İçin Şifalı Bitki Önerileri

Astım nöbeti sırasında yapılması gerekenler . Astım bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si için Prof . Dr . formülleri vede Sayın ’nin astım hastalarına tavsiyeleri . .

Prof . Dr . astım nöbeti sırasında dik oturulmasını , karnın biraz öne doğru çıkarılmasını vede nefes alırken akciğer hava keselerinin çökmemesi için dudakların sivriltimesini tavsiye etmektedir . Soğuk havalarda mümkün olduğunca astım hastalarının dışarı çıkmaması gerektiğini; çıkmaları halinde ise atkı ile ağız vede burnun kapatılmasının vede düzenli nefes alıp-vermeye dikkat edilmesinin gerektiğini belirten Prof . Dr . astım için şifalı bitkiler ve astım Tedavi(iyileştirme) si için aşağıdaki formülleri önermektedir .

Prof . Dr . astım hastalığı vede nefes darlığı bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme)

Astım bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si için formül 1
2 litre suyun içine 10 karanfil , 10 karabiber , 6 zencefil , 5 tarçın , 1 tutam ısırgan otu vede 1 tutam ayva yaprağı konur vede bu karışım 10-15 dakika kadar kaynatılır . Kaynadıktan sonra yarım saat demlenmesi için beklenip ardından süzülür . Bu astım çayı her gün , biraz ısılıtılarak vede 1 kaşık bal ile tatlandırılarak günde 3 bardak kadar içilir .

Astım bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si için formül 2
1 bardak kaynar su içine 10 gram ısırgan yaprağı atılır vede 10 dakika demlenmesi için beklenir . Astım Tedavi(iyileştirme) si için vede nefes açıcı özelliği olan bu ısırgan otu çayından günde 3-4 bardak içilir .

Astım hastalığı bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si için formül 3
Astım Tedavi(iyileştirme) si için günde 3-4 bardak öksürükotu çayı içilebilir . Ayrıca öksürükotu sinirli ot vede kekik karışımı çayda da kullanılabilmektedir .

Astım Tedavi(iyileştirme) si bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si için formül 4
1 bardak kaynayan su içine 5 gram ayva yaprağı ilave edilip 10 dakika süresince kaynatılır . Astım bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si için hazırlanan bu ayva çayından günde 3-4 bardak kadar içilir .

Not: Yukarıda verilen Prof . Dr . astım hastalığı formülleri birbirinden bağımsızdır . Yani hepsi aynı anda kullanılmayacaktır; hangisi kolayınıza geliyor vede hangisi nefesinizi daha aþırı açıyorsa o formülü uygulayınız .

 

 

YÜZDEN FAZLA HASTALIK İÇİN HAZIRLANAN BİTKİSEL KÜRLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN . . . . .


Etiketler: astım Tedavi(iyileştirme) sinde bitkiler ,astım Tedavi(iyileştirme) sinde bitkiler ,astım Tedavi(iyileştirme) sinde bitkiler nelerdir ,astım , bitkisel , Tedavi(iyileştirme) , astım Tedavi(iyileştirme) , bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , şifalı , şifalı bitkiler , astım bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , astım Tedavi(iyileştirme) sinde , astım Tedavi(iyileştirme) sinde şifalı , astım Tedavi(iyileştirme) sinde şifalı bitkiler , astım Tedavi(iyileştirme) sinde şifalı bitkiler nelerdir , astım Tedavi(iyileştirme) sinde şifalı bitkiler hakkında , astım Tedavi(iyileştirme) sinde şifalı bitki , astım Tedavi(iyileştirme) sinde şifalı bitki nedir , astım Tedavi(iyileştirme) sinde şifalı bitki hakkında ,


Astım Hastalığı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp