Bitkisel Sağlık Ürünleri
Astım Hastalığı

ASTIM KRİZİNDE YAPILMASI GEREKENLER

 

Astım(iltihabi nefes darlığı) Krizinde Yapılması Gerekenler Hakkında veri leri burda bulabilirsiniz .


Astım(iltihabi nefes darlığı) hastalarının yanlız başlarında olduğu vakitler da aniden gelen astım (iltihabi nefes darlığı) krizinde yapması gereken  en önemli şeylerden biriside sakin olup ,krizini gidericek oluşan ilaçları vakit geçirmeden alıp krizi sonladırmasıdır .
Astımlı (iltihabi nefes darlıkılı) hastaların Tedavi(iyileştirme) sinde vede kriz Tedavi(iyileştirme) sinde 1 kere muhakkak eğitim almış olmaları gerekiyor , mevcut ilaçlarını kendileri de dozlarını arttırarak atağı , krizi kontrol edebilirler .
Ancak orta ağır düzeydeki krizlerde muhakkak 1 profesyonel yardım gerekiyor . Bu 1 sağlık kurumu vede 1 doktor omalı . Bu aşamaya gelindiğinde 1 hastanenin aciline , 1 sağlık biriminin acil polikliniğine başvurmak gerekiyor .


Muhtemelen mevcut aldığı ilaçları daha yoğun dozda vede daha zor olmayan alabilecek biçim de diğerbir deyişle inhealer dediğimiz kuru toz biçimi nde nefesle çektiği ilaçları bu sefer buhur biçimi nde vermek , çook ağır durumlarda da solunum destek Tedavi(iyileştirme) si yapmak gerekebiliyor .


Atağın önceden farkedilmesi çook önemli , onun icin biz bazen hastalarımıza hususiyetle bu tür sık atağa girme riski oluşan hastalarımıza pigflometre dediğimiz çook zor olmayan kendi kendilerine kullanabilecekleri birtakım zor olmayan nefes ölçer cihazlar veriyoruz .


Bu atağa girmeden önceki günlerde hatta 1 hafta , 3 5 gün öncesinden atağın yaklaştığını uyaran 1 netice veriyor bu aletler . Son zamalarda yeni 1 gelişme ollaraak da nefes yollarında ekselasyon havası diğerbir deyişle nefesi verdiğimizde dışarıya çıkan havadaki inflemasyonu belirten mitrikoksit ölen cihazlar çıktı , eno cihazları dediğimiz .


Bunlar eskiden hastanelerde araştırma gayesi yla kullanılıyordu , şimdi artık fortabl ollaraak hastalarımıza bunları takdim edebiliyoruz . Bunun yanısıra yine pigflometre dediğimiz 1 aletten bahsetmiştik .

Onun daha da gelişmişi hışıltıyı ölçen aletler yapıldığı , diğerbir deyişle gırtlağın üstüne koyup nefes verdiğinde o kişide nefes yolu alt solunum yollarının neşekilde olduğunu vede 1 kriz yaklaşıp yaklaşmadığını belirten bulgular verebilmekte .
Etiketler:   Astım(iltihabi nefes darlığı) Krizinde Yapılması Gerekenler , Astım(iltihabi nefes darlığı) Krizinde uygulanması gereken şeyler , Astım(iltihabi nefes darlığı) Krizinde Yapılması Gereken


Astım Hastalığı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp