Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

ASTIM KRİZİNDE YAPILMASI GEREKENLER

 

Astım Krizinde Yapılması Gerekenler Hakkında veri leri burda bulabilirsiniz .


Astım hastalarının yanlız başlarında olduğu vakitler da aniden gelen astım krizinde yapması gereken  en önemli şeylerden biriside sakin olup ,krizini gidericek oluþan ilaçları vakit geçirmeden alıp krizi sonladırmasıdır .
Astımlı hastaların Tedavi(iyileştirme) sinde vede kriz Tedavi(iyileştirme) sinde 1 kere muhakkak eğitim almış olmaları gerekiyor , mevcut ilaçlarını kendileri de dozlarını arttırarak atağı , krizi kontrol edebilirler .
Ancak orta ağır düzeydeki krizlerde muhakkak 1 profesyonel yardım gerekiyor . Bu 1 sağlık kurumu vede 1 doktor omalı . Bu aşamaya gelindiğinde 1 hastanenin aciline , 1 sağlık biriminin acil polikliniğine başvurmak gerekiyor .


Muhtemelen mevcut aldığı ilaçları daha yoğun dozda vede daha zor olmayan alabilecek şekilde diðerbir deyiþle inhealer dediğimiz kuru toz şeklinde nefesle çektiği ilaçları bu sefer buhur şeklinde vermek , çok ağır durumlarda da solunum destek Tedavi(iyileştirme) si yapmak gerekebiliyor .


Atağın önceden farkedilmesi çok önemli , onun için biz bazen hastalarımıza özellikle bu tür sık atağa girme riski oluþan hastalarımıza pigflometre dediğimiz çok zor olmayan kendi kendilerine kullanabilecekleri birtakım zor olmayan nefes ölçer cihazlar veriyoruz .


Bu atağa girmeden önceki günlerde hatta 1 hafta , üç beş gün öncesinden atağın yaklaştığını uyaran 1 sonuç veriyor bu aletler . Son zamalarda yeni 1 gelişme ollaraak da nefes yollarında ekselasyon havası diðerbir deyiþle nefesi verdiğimizde dışarıya çıkan havadaki inflemasyonu belirten mitrikoksit ölen cihazlar çıktı , eno cihazları dediğimiz .


Bunlar eskiden hastanelerde araştırma amacıyla kullanılıyordu , şimdi artık fortabl ollaraak hastalarımıza bunları takdim edebiliyoruz . Bunun yanısıra yine pigflometre dediğimiz 1 aletten bahsetmiştik .

Onun daha da gelişmişi hışıltıyı ölçen aletler yapıldığı , diðerbir deyiþle gırtlağın üstüne koyup nefes verdiğinde o kişide nefes yolu alt solunum yollarının nasıl olduğunu vede 1 kriz yaklaşıp yaklaşmadığını belirten bulgular verebilmekte .
Etiketler:   Astım Krizinde Yapılması Gerekenler , Astım Krizinde uygulanması gereken şeyler , Astım Krizinde Yapılması Gereken


Astım Hastalığı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp