Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   


Soğuk Alerjisi Tedavi(iyileştirme) si
Soğuk Alerjisi Tedavi(iyileştirme) si Bazı Hastalıklara Kış Aylarında vede Soğuk Havalarda Daha Aþırı Rastlanır . Faranjit , Sinüzit , Grip , Bronşit , Zatürree . . Gibi Solunum Yolları Enfeksiyonları , Sistit vede Nefrit(böbrek iltihabı) Gibi İdrar Yolları İltihaplanmaları Ddaha Çok Kış Hastalıkları Olarak Bilinir .


Soğuk Alerjisi Tedavi(iyileştirme) siBirçok Romatizma(rheumatism) l hastalık kışın alevlenir . Kalp krizleri de soğuk havalarda artış gösterir .

Vücudumuzun kıştan en çok etkilenen 1 organı da , dış ortamla sürekli temas halinde oluþan derimizdir . Soğuk vede kuru havada , hele de rüzgâr vede ayaz varsa , yüzümüzün , burnumuzun , kulaklarımızın vede ellerimizin… üşümesi , soğuması vede daha sonra kızarıp kaşınma vede yanmaya başlaması hepimizin başına gelmiştir .

SOĞUK ÜRTİKERİ
Soğuk hava , kar , yağmura maruz kalanlarda çok sık rastlanan 1 rahatsızlık soğuk ürtikeri yada kurdeşendir . Bu durum , soğuk hava dışında soğuk cisimlerle temas yada soğuk yiyecek vede içeceklerle de ortaya çıkabilir .

Ürtiker , daha çok soğukla doğrudan teması oluþan yüzde vede ellerde dakikalar içinde ortaya çıkar . Bunlar , şiddetli kaşıntıya sebep oluþan kızarıklık vede kabarmalar şeklinde görülür . emare ler , soğuğa maruz kalan kısımlar ısıtıldığında daha da ağırlaşır . Soğuk 1 nesnenin tutulması elde kabarma vede şişmelere yol açarken , çok soğuk 1 şeyin yenmesi ise dudakların şişmesine sebep olur , çok çok nadiren dil vede boğaz da etkilenebilir .

Soğuk suda yüzerken olduğu gibi vücudun büyük kısmının soğuğa maruz kalması halinde tansiyon düşüklüğü , bayılma vede ölüme kadar gidebilen yaygın reaksiyonlar da gelişebilir .

DAHA ÇOK GENÇLERDE GÖRÜLÜR
Soğuk ürtikeri , daha çok 15-30 yaş arasındaki gençlerde görülen 1 rahatsızlıktır . Genellikle 5-10 yıl sürdükten sonra kendiliğinden geçer , fakat bazı kişilerde ömür boyu da Daimi edebilir .

Hastaların %90’ında soğuk ürtikerinin sebebi belli değildir . %10 Rahatsızkiþide ise sebep kanda bulunan kriyoglobülin adı verilen vede soğukta çökelme gösteren proteinlerdir . Bu proteinler , bazı enfeksiyonlar , Romatizma(rheumatism) l hastalıklar ile bazı lösemi vede lenfomalarda da ortaya çıkabilir .

Soğuk ürtikerinin sağlam insanlara kan nakli ile geçebileceği de önümüzdeki sürülmüştür .
Etiketler: soğuk alerjisi Tedavi(iyileştirme) si , toz alerjisi emare leri , alerji için ilaç , alerji aşıları , alerjik rinit bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , alerji bitkisel(doðal) çözüm , alerjiye bitkisel(doðal) çözüm , alerjide bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , allerjik rinit bitkisel Tedavi(iyileştirme) , alerjik rinit bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si , alerji polikliniği , alerjik astım ilaçları , alerji doktoru istanbul , burun alerjisi Tedavi(iyileştirme) si , çocuklarda alerji , bebeklerde alerji , bebeklerde inek sütü alerjisi , inek sütü alerjisi , bebeklerde Gıda alerjisi , çocuklarda Gıda alerjisi , çocuklarda inek sütü alerjisi

 

 

 

 


Alerji Problemleri

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp