Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Burun Alerjisi Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si

 

 

Burun Alerjisi Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si , Alerji , Vücudun , Aslında Zararlı Olmayan Bazı Maddelerden Veya Hava Şartlarından Etkilenmesi yada Psikolojik Etkenler Sonucu Bazı Maddelere Aşırı Reaksiyon Göstermesidir


 

 

Burun Alerjisi Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si

 

Alerji , vücudun , aslında zararlı olmayan bazı maddelerden yada hava şartlarından etkilenmesi yada sinirsel etkenler neticesi bazı maddelere aşırı reaksiyon göstermesidir . Peki sebebi ne olursa olsun alerjilerin hazırladığımız bitki kürleri ile tamamen geçtiğini biliyor musunuz ? Şifalı bitkilerden avantaj lanın .
 


ALERJİLER
alerjiNormalde vücudu koruyan bağışıklık sistemi , bazı insanlarda zararlı olmayan birtakım maddelere karşı da aşırı yanıt verir . Bu reaksiyonlara "aşırı duyarlılık" yada "alerji" adı verilir . Alerjik reaksiyona yol açan antijene de "alerjen" denir . Alerjik reaksiyonlar tek tip değildir , birçok yolla ortaya çıkarlar , vücudun değişik bölümlerinde meydana gelebilirler vede çeşitli şiddette meydana gelebilir ler .

Alerjik reaksiyonlara sebep oluþan maddelere "alerjen" denir . Bu maddeler solunum yolu ile alınabildiği gibi , ciltten temas yada yiyecek şeklinde ağızdan da alınabilir . Bu maddeler alerjik reaksiyon gelişebilmesi için vücuda daha önceden girmiş olmaları gereklidir . Yani vücudun bağışıklık sisteminin bu maddeyle daha önce karşılaşması vede bunlara duyarlı hale gelmesi gereklidir . Daha sonraki karşılaşmalarda çok hızlı 1 şekilde reaksiyonlar gelişir . Reaksiyon gelişiminden de vücuttaki mast hücrelerinin alerjenler aracılığı ile parçalanması vede içinden "histamin" denilen maddenin çıkması yetkilidir . Aşağıda özellikle solunum yolu ile alınan vede en sık karşılaşılan alerjenler verilmiştir .

Toz akarı .Alerji emare leri kaşıntı , kurdeşen yada astım , alerjik rinit (saman nezlesi) emare leri , hapşırma , burun akıntısı , burun vede genizde kaşıntı , burun tıkanıklığı vede geniz akıntısı ollaraak görülebilir . Kişi , eğer bazı maddelerle temasından dolayı alerji oluyorsa , o maddenin uzaklaştırılması ile mesele çözümlenmiş olur .

İmmün (bağışıklık) sistem , yabancı maddelerle karşılaştığında onları tanımayı vede belleğine almayı öğrenir . Ardından yabancı maddelere (antijenlere) karşı antikorlar üreterek yanıtını hazırlar . Organizmada ne vakit aynı antijen görülse hatırlama özelliği sebebi yle daha önceden hazırlanmış yanıt başlar . Bu sebep le örneğin , saman nezlesi oluþan 1 kişi her yıl polenlerle karşılaşınca immun sistemdeki bu özellik sebebiyle hemen reaksiyon gösterir .

 


 

Etiketler:  alerjik , alerjisi , ilaç alerjisi Tedavi(iyileştirme) si , alerji , alerjisi , alerjik Tedavi(iyileştirme) si , çocuk alerji uzmanı , alerji nasıl Tedavi(iyileştirme) edilir , mevsimsel alerji , alerji Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan ilaçlar , alerji için bitkisel(doðal) çözüm , alerjik rinit nedir , alerji bitkisel Tedavi(iyileştirme) , alerji bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , toza karşı alerji , ev akarları alerjisi , ev tozu alerjisi , gıda alerjisi , alerjik , çocuklarda alerji Tedavi(iyileştirme) si , besin alerjisi , kronik alerji , alerji mütehassız ı İstanbul , alerjik rinit belirtileri , alerjik rinit Tedavi(iyileştirme) si , alerji Tedavi(iyileştirme) si bitkisel , çoçuklarda alerji , alerjik hapşırma , alerjik hapşırma , alerji aşı Tedavi(iyileştirme) si , gıda alerjisi tedavisi , gıda alerjisi Tedavi(iyileştirme) si , gıda alerjisi Tedavi(iyileştirme) si , alerjinin bitkisel tedavisi , ev tozu alerjisi Tedavi(iyileştirme) si , Burun Alerjisi Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si

 

 

 

 

 

 

 


Alerji Problemleri

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp