Bitkisel Sağlık Ürünleri
Alerji Problemleri

Burun Alerjisi Bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si

 

 

Burun Alerjisi Bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si , Alerji , Vücudun , Aslında Zararlı Olmayan Bazı Maddelerden Veya Hava Şartlarından Etkilenmesi yada Psikolojik Etkenler Sonucu Bazı Maddelere Aşırı Reaksiyon Göstermesidir


 

 

Burun Alerjisi Bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si

 

Alerji , bedeni n , aslında zararlı olmayan bazı maddelerden yada hava koşuular ından etkilenmesi yada sinirsel etkenler neticesi bazı maddelere aşırı reaksiyon göstermesidir . Peki sebebi ne olursa olsun alerjilerin amade ladığımız bitki kürleri ile tamamen geçtiğini biliyor musunuz ? Şifalı bitkilerden avantaj lanın .
 


ALERJİLER
alerjiNormalde bedeni koruyan bağışıklık(immün) sistemi , bazı insanlarda zararlı olmayan birtakım maddelere karşı da aşırı Yanit verir . Bu reaksiyonlara "aşırı hassasiyet " yada "alerji" adı verilir . Alerjik reaksiyona yol açan antijene de "alerjen" denir . Alerjik reaksiyonlar tek tip değildir , birçok yolla ortaya çıkarlar , bedeni n farkli bölümlerinde meydana gelebilirler vede çeşitli şiddette meydana gelebilir ler .

Alerjik reaksiyonlara sebep oluşan maddelere "alerjen" denir . Bu maddeler solunum yolu ile alınabildiği gibi , ciltten temas yada yiyecek biçimi nde ağızdan da alınabilir . Bu maddeler alerjik reaksiyon gelişebilmesi icin bedene daha önceden girmiş olmaları gereklidir . Yani bedeni n bağışıklık(immün) sisteminin bu maddeyle daha önce karşılaşması vede bunlara hassas hale gelmesi gereklidir . Daha sonraki karşılaşmalarda çook ivedilikle 1 biçim de reaksiyonlar gelişir . Reaksiyon gelişiminden de bedende ki mast hücrelerinin alerjenler vasıtası lığı ile parçalanması vede içinden "histamin" denilen maddenin çıkması yetkilidir . Aşağıda hususiyetle solunum yolu ile alınan vede en sık karşılaşılan alerjenler verilmiştir .

Toz akarı .Alerji emare leri kaşıntı , kurdeşen yada astım , alerjik rinit (saman nezlesi) emare leri , hapşırma , burun akıntısı , burun vede genizde kaşıntı , burun tıkanıklığı vede geniz akıntısı ollaraak görülebilir . Kişi , eğer bazı maddelerle temasından dolayı alerji oluyorsa , o maddenin uzaklaştırılması ile mesele çözümlenmiş olur .

İmmün (bağışıklık) sistem , yabancı maddelerle karşılaştığında onları tanımayı vede belleğine almayı öğrenir . Ardından yabancı maddelere (antijenlere) karşı antikorlar üreterek Yanit ını amade lar . Organizmada ne vakit özdeş antijen görülse hatırlama niteliği sebebi yle daha önceden amade lanmış Yanit başlar . Bu sebep le örneğin , saman nezlesi oluşan 1 kişi her yıl polenlerle karşılaşınca immun sistemdeki bu nitelik sebebiyle hemen reaksiyon gösterir .

 


 

Etiketler:  alerjik , alerjisi , ilaç alerjisi Tedavi(iyileştirme) si , alerji , alerjisi , alerjik Tedavi(iyileştirme) si , çocuk alerji uzmanı , alerji neşekilde Tedavi(iyileştirme) edilir , mevsimsel alerji , alerji Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan ilaçlar , alerji icin bitkisel(doğal) çözüm , alerjik rinit nedir , alerji bitkisel Tedavi(iyileştirme) , alerji bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) , toza karşı alerji , ev akarları alerjisi , ev tozu alerjisi , gıda alerjisi , alerjik , çocuklarda alerji Tedavi(iyileştirme) si , besin alerjisi , kronik alerji , alerji mütehassızı İstanbul , alerjik rinit belirtileri , alerjik rinit Tedavi(iyileştirme) si , alerji Tedavi(iyileştirme) si bitkisel , çoçuklarda alerji , alerjik hapşırma , alerjik hapşırma , alerji aşı Tedavi(iyileştirme) si , gıda alerjisi tedavisi , gıda alerjisi Tedavi(iyileştirme) si , gıda alerjisi Tedavi(iyileştirme) si , alerjinin bitkisel tedavisi , ev tozu alerjisi Tedavi(iyileştirme) si , Burun Alerjisi Bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si

 

 

 

 

 

 

 


Alerji Problemleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp