Bitkisel Sağlık Ürünleri
Alerji Problemleri

ALERJİ İYİ GELEN BİTKİLER

       Şahtere , zerdeçal , ısırgan , yulaf ezmesi , taze bezelye fındık , badem , sinirli ot alerji icin bitkisel(doğal) Netice ollaraak tavsiye edilir . Hususiyetle ısırganın günde 1-2 bardak çayının içilmesi bağışıklık(immün) sisteminin kuvvetlenmesinde çook tesirli dir .
İnsan bedeni nun bedene zararlı yada zararsız kimi maddelere karşı vermiş olduğu aşırı tepkidir . Alerji 1 çook başkaca biçim de olup bedeni n çeşitli , başkaca bölgelerinde açığa çıkarlar .

En çook alerjiye sebep olduğu malum maddeler ise;
a)
Akarlar (Ev Tozları)
b) Polen
c) Küf
d) Kedi , Köpek Tüyü
e) Katkı Maddeli Gıdalar

Akarlardan kurtulmak yada olabildiğince aza indirmek icin ise evdeki perde , yatakla alakalı ne varsa sık sık yıkanmalı . Bunun dışında olabildiğince tüylü hiçbir şey banndırmamaya dikkat edilmeli vede halı kullanımı en aza indirmeli yada halılar kaldırılmalı .
Polen icin ise rüzgârlı vede kuru havalarda dışarı çıkılmamalı . Kedi yada köpek bulunan evlerden uzak durulmalı , yada bu hayvanların bakımları sıkça yapılmalı yada hayvandoktoru de tüyleri kısaltılmalıdır .

Alınabilecek bütün gıdalar icin teminat ilirliği kuşku götürmez yerlerden alışveriş yapılmalı . Sebze vede meyveler icin ise sağlık bakanlığından tasdik ı alınmış oluşan ürünler tercih edilmelidir .
Küf icin ise rutubetli ortamlar tercih edilmemeli rutubet oluşan yer mümkün olduğunca çook havalandırılmalı vede güneş gören vede hava alan yerler tercih edilmeli .

Alerjinin gelişmesine en çook sebep olanlar ise:

a)
Sigara(tütün mamülleri)
b) Hava Değişiklikleri
c) Kozmetik Ürünler
d) Stres
e) Katkı Maddeli Gıdalar
f) Güneş Işınları
g) Akarlar (Ev Tozları)

Bunlar alerjiyi yarattığı gibi özdeş zamanda gelişmesine vede artmasına sebep oluşan maddelerdir .

En çook malum alerji tipleri ise;

a)
Astım
b) Eczama(egzama)
c) Kurdeşen
d) Besin
e) Saman nezlesi
f) İlaç

Astım , akciğere havanın girip çıkarken mani lenmesi neticesi ortaya çıkan öksürük , hırıltı , nefes darlığı gibi mesele lerdir . Sigara(tütün mamülleri) , hava değişimi . Stres , polen vede akarlar astımı (iltihabi nefes darlığını) tetikleyen unsurlardır .

Eczama(egzama) , ciltte kaşıntı , kuruma vede pullanma biçimi nde ortaya çıkan 1 deri hastalığıdır . Terleme , havanın soğuk vede kuru olması da Eczama(egzama) yı meydana azdırmakta vede ortaya çıkartmaktadır .

Kurdeşen , umumiyetle kasık vede göğüs bölgesinde meydana gelen başkaca boylarda olan , kaşıntı biçimi nde ortaya çıkan 1 rahatsızlıktır . Güneş , terleme , banyo yapmak , böcek sokması , parazitler kurdeşeni etkilemektedir .

Besin , bu gıdalar içlerinde her hangi 1 katkı maddesi olmasa bile her yapı de başkaca reaksiyonlar gösterebilir . Genellikle yumurta , mısır , balık vede deniz ürünleri kimi vakit aleniye sebep olmaktadır .

Saman nezlesi , burunda kaşıntı , burun tıkanıklığı , gözlerde yanma vede batma biçimi nde meydana gelir . Akarlar , polenler , tüyler saman nezlesini etkilemektedir .

Kullanılan Malzemeler;
Su Şahtere Otu
Amade lanışı: Bir tutam şahtere otu alınarak 1 kaba konur . Yeteri kadar su eklenerek kaynatılır . Soğutulduktan sonra içilir .

Kullanılan Malzemeler;
Sinameki Su
Amade lanışı; Üç çay kaşığı sinameki alınarak 1 kaba konur . Yeteri kadar su eklenerek kaynatılır . Soğutulduktan sonra içilir .

Kullanılan Malzemeler:
Akdiken Çiçeği Kırlangıçotu Yaprağı Aynkotu Kökü Katırtırnağı Çiçeği Adaçayı Yaprağı Ihlamur Sarımsak Su
Amade lanışı;Bütün gereç lerden 1 tutam alınarak 1 kaba konur vede 5 bardak su eklenerek kaynatılır . Daha sonra el yada ayaklar içine konulmak suretiyle banyo yaptınlır .


Alerji Problemleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp