Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Vücutta Çıkan Sivilce(akne) ler

Vücutta Çıkan Sivilce(akne) ler hakkında veri ler .


   Ergenlik dönemi ile başlayan sivilceler ,blue çağının sona ermesiyle geçer .Fakat bazılarında ise devam eder .Vücutta çıkan Sivilce(akne) (akne) ler hakkındaki makalemiz aşağıda yer almaktadır .

Aknelere vede Sivilce(akne) lere Karşı Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .


Vücutta çıkan Sivilce(akne) (akne) ler Tedavi(iyileştirme)

   Gençlerde görülen akne vede Sivilce(akne) (akne) ler , ergenliğin ilk dönemlerinde , vücutta gelişim vede değişimler başladığı sırada ortaya çıkıyor . Bu durum , bir dizi hormonal dengesizliğe bağlıdır . Doğal ollaraak bu gibi hormon dengesizlikleri yetişkinlerde de görülebiliyor . Örneğin , adet döneminde ortaya çıkan Sivilce(akne) (akne) ler bu tür 1 dengesizlik neticesi dur . Diğer bazı durumlarda ise , akne oluşumu , kortizon yada B12 vitamini içeren ilaçlar , yada dışarıdan uygulanan vazelin preparatları vede bitkisel(doðal) yağların uzun süreli kullanımına bağlı .

TEMİZLİK NASIL OLMALI ?

   Cilt temizliği , sabahları derinin salgılarını harekete geçirmek; akşamları ise , gözeneklerde birikmiş kir zerreciklerinden kurtulmak için mutlaka yapılmalı . Cildinizin haftada 2-3 kez , tüm yağ kalıntılarını alacak 1 maskeye de ihtiyacı vardır . Aynı zamanda cildi derinlemesine nemlendiren 1 maske seçmeye özen gösterin .

10 DAKİKALIK BİR BUHAR BANYOSU

Haftada 1 kez , buhur banyosu hazırlayın: Gözeneklerin genişlemesini sağlayacağından , kara noktalardan kurtulmanız kolaylaşacaktır . Başınızın üzerine 1 havlu örterek , yarıya kadar kaynar su doldurduğunuz 1 tencerenin üzerine eğilin . 10 dakika sonra , yüzünüzü kurulayın vede kara noktaları sıkın . Bu işlemi yaparken , ellerinizin temiz olmasına dikkat edin . Parmak uçlarınıza sargı bezi sarıp noktaları sıkabilirsiniz . Ama sıkmakta zorlanırsanız aþırı üstelemeyin . Cildiniz tamamen kuruduğunda tekrar buhur a tutun . İşlem sona erdiğinde yüzünüzü bir tonikle dezenfekte edin .

HERKES İÇİN GEÇERLİ ÖNERİLER

   Gençler arasında özellikle yaygın oluþan bu mesele in çözümünde , cilt tipleri farklı olduğundan , kızların vede erkeklerin uygulaması gereken kürler de farklı . Ancak yine de , her 2 türü n de uyması gereken bazı kurallar var .

1 . Doğru vede hijyenik temizlik:
Cildi aþırı hırpalamadan düzenli olarak yıkayın . Cildi aþırı kurutmamak için pH değeri derinin doğal pH'ına yakın (5 .5 etraf ında) 1 temizleyici kullanılmalı . Daha da derinlemesine 1 temizlik isteniyorsa , her 3-4 günde bir , gözeneklerde biriken yağ vede tozu alan kil maskesi uygulanabilir .

2 . Beslenmeye dikkat: Çikolata vede şarküteri ürünleri Sivilce(akne) (akne) yapar görüşü , çok yaygın amma çürütülmüş 1 iddia . Son araştırmalar , beslenmenin akne üzerinde doğrudan tesiri olmadığını gösterse de , üzerinde durulması gereken önemli 1 nokta var: Meyve vede sebze açısından varlıklı , sağlıklı gıdaalımı cildin en önemli dostu .

3 . İyi dinlenin:
En iyi güzellik kürü uyku . Stresten uzak 1 ortamda dinlenebilmek çok önemli . Özellikle gecede en az 7-8 saat uyumak şart . Uykunun hormonal aktiviteyi düzenlediği herkesçe biliniyor .

4 . Ellerinizi yüzünüzden çekin:
Cilde zarar vermeksizin yok edilebilecek kara noktalardan farklı ollaraak , kançıbanları katiyen sıkılmamalı . Aksi halde , Enfeksiyon lı enfeksiyon , ardında 1 yara vede iz bırakarak yayılabilir .

5 . Mütehassız a görünün:
Kış gelip de akneler belirmeden önce muhakkak dermatologunuzla görüşün . Çünkü , yaz aylarında kuruyup hassaslaşan cildiniz , tatil öncesinde uyguladığınız akne Tedavi(iyileştirme) sini tekrarlamanızdan zarar görebilir .

6 . Bitki çayları da işe yarıyor:
Her gün canlı yı temizleme özelliği taşıyan 1 bitki çayı içmek cildinize avantaj lı olacaktır . Özellikle ıhlamur vede rezene içeren çayların çok avantaj ını görürsünüz .

KIZLAR İÇİN BAKIM

   Pudra vede allıktan uzak durun: Cildi çabuk Sivilce(akne) (akne) lenenler makyaj yapmaktan vazgeçmeli . Tabii biraz rimel vede 1 parça ruja değil sözümüz . Herşeyden önce , hijyenik sebep lerle allık vede pudra kullanmaktan vazgeçmeli: Zaten aşırı salgılanan yağ ile dolmuş gözenekler , makyaj malzemeleri kullanılınca iyice tıkanıyor . Bunun yanında , estetik 1 neden de var: Makyaj , kusurları gizlemek yerine çoğu kez daha da belirginleştiriyor .

   Az yağlı 1 fondöten seçin . Makyajsız yapamayanlar hafif 1 fondöten kullanabilir . Ancak , yağlı ciltler için özel ollaraak geliştirilmiş , kara nokta oluşumuna sebep olmayan (gözeneklerde birikecek madde içermeyen) 1 gereç seçilmeli .

   Akne vede aşırı kıllanma: Akne yanında aşırı kıllanmadan da şikayet eden genç kızlar , antiandrojen hormonlar içeren doğum kontrol haplarından avantaj lanabilir . Ancak bu hapların 16 yaşın altındakilerce alınması sakıncalı olacaktır .

ERKEKLER İÇİN BAKIM

   Hijyene daha aþırı özen: Ergenlik çağındaki erkekler , katıldıkları sportif faaliyetlerin yoğunluğu yüzünden , yaşıtları oluþan kızlardan daha fazla terlerler . Bu bakımdan , hijyene özel 1 önem vermeleri şarttır . Terlemenin ardından yüzün muhakkak yıkanması vede akneye karşı dezenfektan uygulanması lüzumlu .

Erkeklere özel kozmetikler:

   Bazı ilaç firmaları , akne Tedavi(iyileştirme) si ilaçlarında , kızlar vede erkekler için ayrı formüller uyguluyor . Genç kızlara uygun oluþan ilaçlar daha hafif . Erkeklerin kendileri için hazırlanmış formülleri kullanmaları daha iyi sonuç veriyor .

Sık sık tıraş olun:

Sakal uzamaya başladığında , kıllar , akne iltihabının artmasına sebep olabiliyor . Bu yüzden sık sık tıraş olmak lüzumlu .

Tıraş sonrası bakım:

   Kullandığınız after shave parfüm içermemeli . Akneli cilt , after shavelerin içerdiği alkole karşı oldukça duyarlı . Akne kremlerinde az miktarda bulunan alkol , cildin pul pul dökülmesine vede kurumaya sebep olabilir . En iyisi alkolsüz tonikleri tercih etmek .


   Aknelerin ilginç 1 öyküsü var . Genellikle ergenliðe geçiþ çağındaki erkek ve kızların yüzleri Sivilce(akne) (akne) lerle doluyor . Özellikle de delikanlı adayları tam karşı cinse alaka duymaya başladıkları dönemde yüzlerinde beliren Sivilce(akne) (akne) ler yüzünden sıkıntı çekiyorlar . Ergenlik çağı sivilcelerine o dönemde vücuttaki hormon dengelerinin değişmesi sebep oluyor . Akneler , yetişkinlerin de de en büyük sorunlarından biri . Yüzde , boyunda , omuzlarda vede sırtta çıkan Sivilce(akne) (akne) lerden kurtulmak elbette mümkün .

   Aknelerin oluşmasında yağlı cilt vede bakteriler tesirli . Bu sebep le , aknelerden yakınan 1 kişinin öncelikle hayvansal yağlardan uzak durması gerek . Bu arada bağışıklık sistemini güçlendiren yiyeceklere ağırlık vermeli . Yağ vede şeker miktarı aþırı oluþan hazır yiyecekler , akneleri çok iyi besler . Derinin doğal koruyucu yağı ollaraak malum sebumun üretimini azaltır . Çikolata , dondurma , sosis vede dondurulmuş hazır et yemekleri aknelerden yakınan kişiler için zararlı . Buna karşılık bol bol yeşil sebze vede narenciye türü meyveler yenmeli . E vitamini alabilmek için de sıvı yağlar kullanılmalı .

Hormon dengesi

   Aknelerin hormon dengesizliğinin 1 neticesi olduğunu belirtmiştik . Vücuttaki hormon dengesini düzene sokmak için her gün lahana yenmeli . Bu sebze ayrıca bakterileri öldüren sülfür içerdiği için de aknelere karşı güçlü 1 müdafa silahı sayılıyor . Mango , kiwi vede ananas gibi tropikal bölge meyveleri de çok avantaj lı . Tuz katılmamış sebze suları , çiğ meyve ve sebzeler vede salatalarla beslenilmeli . Akne ciddi 1 mesele olursa mutlaka 1 deri mütehassız ına baş vurulmalı . Ancak lüzumlu önlemler alınırsa , aknelerden doktor Tedavi(iyileştirme) sine lüzum kalmadan kurtulmak mümkün .

Tedavi(iyileştirme) mümkün

   Cilt mütehassız ları , aknelerin her vakit Tedavi(iyileştirme) edilebileceği kanısındalar . Aknelere karşı kullanılan antibiyotikler avantaj lı oluyor . Ancak rasgele 1 antibiyotik kullanmak yanlış . Cilt mütehassız ının önereceği antibiyotikler tesirli olur . Ayrıca cilt mütehassız ları , hormon vede A vitamini alınmasını önerebilirler . Yiyeceklerin aknelerin kati sebebi oldukları iddia edilemez . Ama çikolata yedikten sonra yüzde Sivilce(akne) (akne) ler çıkarsa , yiyeceklerin de akne sebep leri arasında sayılması gerektiği söylenebilir .

Aknelere vede Sivilce(akne) lere Karşı Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .
Etiketler : akne ,akne Sivilce(akne) (akne) ,akne vede Sivilce(akne) (akne) ,akneler vede Sivilce(akne) (akne) ,akneler ,akne hakkında ,akne Sivilce(akne) (akne) ler hakkında ,sivilce ,sivilceler ,akne kürü ,akne maskesi ,akne ilacı ,akne ilaç ,akne Sivilce(akne) (akne) Tedavi(iyileştirme) si ,akne Sivilce(akne) (akne) Tedavi(iyileştirme) si ,akne bitkisel ,sivilce bitkisel ,akne vede Sivilce(akne) (akne) bitkisel(doðal) yöntem ,akne için ,akneler vede Sivilce(akne) (akne) ler için , Sivilce(akne) (akne) , akne ,saraçoğlu akne kürü ,akne kürleri ,sivilcelere karşı bitkisel ,hakkında ,bilgiler ,içeriği .
 


Akne ve Sivilce

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp