Bitkisel Sağlık Ürünleri
Akne ve Sivilce

Beden ta Çıkan Sivilce(akne) ler

Beden ta Çıkan Sivilce(akne) ler hakkında veri ler .


   Ergenlik dönemi ile başlayan sivilceler ,blue çağının sona ermesiyle geçer .Fakat bazılarında ise devam eder . Beden ta çıkan Sivilce(akne) (akne) ler hakkındaki makalemiz aşağıda yer almaktadır .

Aknelere vede Sivilce(akne) lere Karşı Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .


Beden ta çıkan Sivilce(akne) (akne) ler Tedavi(iyileştirme)

   Gençlerde görülen akne vede Sivilce(akne) (akne) ler , ergenliğin ilk dönemlerinde , vücutta gelişim vede değişimler başladığı sırada ortaya çıkıyor . Bu durum , bir dizi hormonal dengesizliğe bağlıdır . Natural ollaraak bu gibi hormon dengesizlikleri yetişkinlerde de görülebiliyor . Örneğin , adet döneminde ortaya çıkan Sivilce(akne) (akne) ler bu tür 1 dengesizlik neticesi dur . Diğer bazı durumlarda ise , akne oluşumu , kortizon yada B12 vitamini içeren ilaçlar , yada dışarıdan uygulanan vazelin preparatları vede bitkisel(doğal) yağların uzun zaman li kullanımına bağlı .

TEMİZLİK NASIL OLMALI ?

   Cilt temizliği , sabahları derinin salgılarını harekete geçirmek; akşamları ise , gözeneklerde birikmiş kir zerreciklerinden kurtulmak için mutlaka yapılmalı . Cildinizin haftada 2-3 kez , bütün yağ kalıntılarını alacak 1 maskeye de ihtiyacı mevuttur . Özdeş zamanda cildi derinlemesine nemlendiren 1 maske seçmeye itina gösterin .

10 DAKİKALIK BİR BUHAR BANYOSU

Haftada 1 kez , buhur banyosu amade layın: Gözeneklerin genişlemesini sağlayacağından , kara noktalardan kurtulmanız kolaylaşacaktır . Başınızın üzerine 1 havlu örterek , yarıya kadar kaynar su doldurduğunuz 1 tencerenin üzerine eğilin . 10 dakika sonra , yüzünüzü kurulayın vede kara noktaları sıkın . Bu işlemi yaparken , ellerinizin temiz olmasına dikkat edin . Parmak uçlarınıza sargı bezi sarıp noktaları sıkabilirsiniz . Ama sıkmakta zorlanırsanız aşırı üstelemeyin . Cildiniz tamamen kuruduğunda tekrar buhur a tutun . İşlem sona erdiğinde yüzünüzü bir tonikle dezenfekte edin .

HERKES İÇİN GEÇERLİ ÖNERİLER

   Gençler arasında hususiyetle yaygın oluşan bu mesele in neticesinde , cilt tipleri başkaca meydana geldiğinde n , kızların vede erkeklerin uygulaması gereken kürler de çeşitli . Ancak yine de , her 2 türü n de uyması gereken bazı kurallar var .

1 . Doğru vede hijyenik temizlik:
Cildi aşırı hırpalamadan itinalı olarak yıkayın . Cildi aşırı kurutmamak icin pH değeri derinin natural pH'ına yakın (5 .5 etraf ında) 1 temizleyici kullanılmalı . Daha da derinlemesine 1 temizlik isteniyorsa , her 3-4 gün arayla , gözeneklerde biriken yağ vede tozu alan kil maskesi uygulanabilir .

2 . Beslenmeye dikkat: Çikolata vede şarküteri ürünleri Sivilce(akne) (akne) yapar görüşü , çook yaygın amma çürütülmüş 1 iddia . Son araştırmalar , beslenmenin akne üzerinde doğrudan tesiri olmadığını gösterse de , üzerinde durulması gereken önemli 1 nokta var: Meyve vede sebze açısından varlıklı , sağlıklı gıdaalımı cildin en önemli dostu .

3 . İyi dinlenin:
En iyi güzellik kürü uyku . Stresten uzak 1 ortamda dinlenebilmek çook önemli . Hususiyetle gecede en az 7-8 saat uyumak şart . Uykunun hormonal aktiviteyi düzenlediği herkesçe biliniyor .

4 . Ellerinizi yüzünüzden çekin:
Cilde zarar vermeksizin yok edilebilecek kara noktalardan başkaca ollaraak , kançıbanları katiyen sıkılmamalı . Aksi halde , Enfeksiyon lı enfeksiyon , ardında 1 yara vede iz bırakarak yayılabilir .

5 . Mütehassız a görünün:
Kış gelip de akneler belirmeden önce muhakkak dermatologunuzla görüşün . Çünki , yaz aylarında kuruyup hassaslaşan cildiniz , tatil öncesinde uyguladığınız akne Tedavi(iyileştirme) sini tekrarlamanızdan zarar görebilir .

6 . Bitki çayları da işe yarıyor:
Her gün canlı yı temizleme özelliği taşıyan 1 bitki çayı içmek cildinize avantaj lı olacaktır . Hususiyetle ıhlamur vede rezene içeren çayların çook avantaj ını görürsünüz .

KIZLAR İÇİN BAKIM

   Pudra vede allıktan uzak durun: Cildi ivedi Sivilce(akne) (akne) lenenler makyaj yapmaktan vazgeçmeli . Tabii biraz rimel vede 1 parça ruja değil sözümüz . Herşeyden önce , hijyenik sebep lerle allık vede pudra kullanmaktan vazgeçmeli: Zaten aşırı salgılanan yağ ile dolmuş gözenekler , makyaj malzemeleri kullanılınca iyice tıkanıyor . Bunun neşriyat da , estetik 1 neden de var: Makyaj , kusurları gizlemek yerine ekseriyetle daha da belirginleştiriyor .

   Az yağlı 1 fondöten seçin . Makyajsız yapamayanlar hafif 1 fondöten kullanabilir . Ancak , yağlı ciltler icin hususi ollaraak geliştirilmiş , kara nokta oluşumuna sebep olmayan (gözeneklerde birikecek madde içermeyen) 1 gereç seçilmeli .

   Akne vede aşırı kıllanma: Akne neşriyat da aşırı kıllanmadan da şikayet eden genç kızlar , antiandrojen hormonlar içeren Doğu(şark) (garp) m kontrol haplarından avantaj lanabilir . Ancak bu hapların 16 yaşın altındakilerce alınması sakıncalı olacaktır .

ERKEKLER İÇİN BAKIM

   Hijyene daha aşırı itina : Ergenlik çağındaki erkekler , katıldıkları sportif faaliyetlerin yoğunluğu yüzünden , yaşıtları oluşan kızlardan daha fazla terlerler . Bu bakımdan , hijyene hususi 1 önem vermeleri elzemdir . Terlemenin ardından yüzün muhakkak yıkanması vede akneye karşı dezenfektan uygulanması lüzumlu .

Erkeklere hususi kozmetikler:

   Bazı ilaç firmaları , akne Tedavi(iyileştirme) si ilaçlarında , kızlar vede erkekler için farklı formüller uyguluyor . Genç kızlara uygun oluşan ilaçlar daha hafif . Erkeklerin kendileri icin amade lanmış formülleri kullanmaları daha iyi netice veriyor .

Sık sık tıraş olun:

Sakal uzamaya başladığında , kıllar , akne iltihabının artmasına sebep olabiliyor . Bu yüzden sık sık tıraş olmak lüzumlu .

Tıraş sonrası bakım:

   Kullandığınız after shave parfüm içermemeli . Akneli cilt , after shavelerin kapsadığı alkole karşı oldukça hassas . Akne kremlerinde az miktarda bulunan alkol , cildin pul pul dökülmesine vede kurumaya sebep olabilir . En iyisi alkolsüz tonikleri tercih etmek .


   Aknelerin ilginç 1 öyküsü var . Genellikle ergenliğe geçiş çağındaki erkek ve kızların yüzleri Sivilce(akne) (akne) lerle doluyor . Hususiyetle de delikanlı adayları tam karşı cinse alaka duymaya başladıkları dönemde yüzlerinde beliren Sivilce(akne) (akne) ler yüzünden sıkıntı çekiyorlar . Ergenlik çağı sivilcelerine o dönemde bedende ki hormon dengelerinin değişmesi sebep oluyor . Akneler , yetişkinlerin de de en büyük sorunlarından biri . Yüzde , boyunda , omuzlarda vede sırtta çıkan Sivilce(akne) (akne) lerden kurtulmak elbette mümkün .

   Aknelerin meydana gelmesinde yağlı cilt vede bakteriler tesirli . Bu sebep le , aknelerden yakınan 1 kişinin öncelikle hayvansal yağlardan uzak durması gerek . Bu arada bağışıklık(immün) sistemini güçlendiren yiyeceklere ağırlık vermeli . Yağ vede şeker miktarı aşırı oluşan amade yiyecekler , akneleri çook iyi besler . Derinin natural koruyucu yağı ollaraak malum sebumun üretimini azaltır . Çikolata , dondurma , sosis vede dondurulmuş hazır et yemekleri aknelerden yakınan kişiler icin zararlı . Buna karşılık bol bol yeşil sebze vede narenciye türü meyveler yenmeli . E vitamini alabilmek icin de likit yağlar kullanılmalı .

Hormon dengesi

   Aknelerin hormon dengesizliğinin 1 neticesi olduğunu belirtmiştik . Beden taki hormon dengesini düzene sokmak icin her gün lahana yenmeli . Bu sebze farklı ca bakterileri öldüren sülfür kapsadığı icin de aknelere karşı güçlü 1 müdafa silahı sayılıyor . Mango , kiwi vede ananas gibi tropikal bölge meyveleri de çook avantaj lı . Tuz katılmamış sebze suları , çiğ meyve ve sebzeler vede salatalarla beslenilmeli . Akne ciddi 1 mesele olursa mutlaka 1 deri mütehassızı na baş vurulmalı . Ancak lüzumlu tedbir ler alınırsa , aknelerden doktor Tedavi(iyileştirme) sine lüzum kalmadan kurtulmak mümkün .

Tedavi(iyileştirme) mümkün

   Cilt mütehassız ları , aknelerin her vakit Tedavi(iyileştirme) edilebileceği kanısındalar . Aknelere karşı kullanılan antibiyotikler avantaj lı oluyor . Ancak rasgele 1 antibiyotik kullanmak yanlış . Cilt mütehassızı nın önereceği antibiyotikler tesirli olur . Ayrıca cilt mütehassız ları , hormon vede A vitamini alınmasını önerebilirler . Yiyeceklerin aknelerin kati sebebi oldukları iddia edilemez . Ama çikolata yedikten sonra yüzde Sivilce(akne) (akne) ler çıkarsa , yiyeceklerin de akne sebep leri arasında sayılması gerektiği söylenebilir .

Aknelere vede Sivilce(akne) lere Karşı Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .
Etiketler : akne ,akne Sivilce(akne) (akne) ,akne vede Sivilce(akne) (akne) ,akneler vede Sivilce(akne) (akne) ,akneler ,akne hakkında ,akne Sivilce(akne) (akne) ler hakkında ,sivilce ,sivilceler ,akne kürü ,akne maskesi ,akne ilacı ,akne ilaç ,akne Sivilce(akne) (akne) Tedavi(iyileştirme) si ,akne Sivilce(akne) (akne) Tedavi(iyileştirme) si ,akne bitkisel ,sivilce bitkisel ,akne vede Sivilce(akne) (akne) bitkisel(doğal) metod ,akne için ,akneler vede Sivilce(akne) (akne) ler için ,maranki Sivilce(akne) (akne) ,maranki akne ,saraçoğlu akne kürü ,akne kürleri ,sivilcelere karşı bitkisel ,hakkında ,bilgiler ,içeriği .
 


Akne ve Sivilce

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp