Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Yüzdeki Sivilce(akne) Lekeleri


Yüzdeki Sivilce(akne) Lekeleri hakkında veri ler .


   Yüzde oluşan Sivilce(akne) (akne) ler geçtikten sonra kimi vakit kalıcı hasarlara diðerbir deyiþle lekelere yol açabiliyor .Yüzdeki Sivilce(akne) (akne) lekeleri konulu makalemiz aşağıda yer almaktadır .


Aknelere vede Sivilce(akne) lere Karşı Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .Topikal Akne İlacı :


    Hafif C°de ki akneler için harici ollaraak uygulanan akne kremi , akne jeli , losyon , gibi akne giderici ilaçlar akne Tedavi(iyileştirme) si için kullanılır . Ergenlik döneminde görülen akneler harici akne Tedavi(iyileştirme) sine çoğunlukla olumlu yanıt verirler .

Akne kremi jel losyon gibi akne ürünleri yalnızca akneye değil akneli alanın hepsine sürülür . Ancak akne kremleri önerilen doza uygun kullanılmalıdır . Aþırı oranda akne kremi kullanımı yan etkilere yol açabilir .

Ağızdan alınan Akne İlacı :

    Akneli ciltler için krem jel gibi uygulamalarla lüzumlu sonuç alınmadığı takdirde bu tür ilaçlar verilir . Bunlar harici Tedavi(iyileştirme) yle 1 arada kullanılabileceği gibi tek ollaraak da kullanımı uygun görülebilir .

Bu ilaçlar antibiyotik vede hormon Tedavi(iyileştirme) sine yönelik ilaçlardır .

Retinoid Tedavi(iyileştirme) si :

    Akne Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan ilaçlardan beklenen netice alınamazsa yada skar oluşumu varsa bu Tedavi(iyileştirme) uygulanabilir . Şiddetli akne durumlarında yalnızca dr . gözetiminde kullanılmaktadır . İç organlara yönelik yan etkileri vardır . Hamilelerin kullanması ise yasaktır .

Akne İlaçlarının Yan Etkileri Var mı ?

   Sivilce(akne) Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan ilaçlar Sivilce(akne) (akne) nin geçmesini kolaylaştırı etki gösterirler . Ancak cildin yapısına da zarar vererek , tahriş , kızarıklık , antibiyotik direnci , ışığa hassasiyet , kaşınma , ciltte aşırı kuruma gibi birçok cilt proplemine de yol açabilmektedirler .


Aknelere vede Sivilce(akne) lere Karşı Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .Etiketler : yüzdeki Sivilce(akne) (akne) lekeleri ,yüzdeki Sivilce(akne) (akne) lekesi ,nelerdir ,hakkında ,bilgiler ,içeriği ,tedavisi .

Akne ve Sivilce

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp