Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

 

Fmf Hastalığı Tedavi(iyileştirme) si


Fmf (Ailevi Akdeniz ateşi) Tedavi(iyileştirme) si mevcut 1 hastalıktır . Bu hastalığın Tedavi(iyileştirme) si aileden geçişi oluþan 1 hastalık olması sebebiyle , hastalığın tamamiyle ortadan kalkmasına yardımcı olabilecek 1 Tedavi(iyileştirme) değildir . Sadece hastalığın oluşturduğu bozuklukları kısmen ortadan kaldırmaya yöneliktir .

 

 

 

Ve bu amaçla kolşisin ilacı kullanılmaktadır . Kolşisin çiğdem (Colchicum autumnale) bitkisinden elde edilmektedir vede ülkemizde Colchicum dispert vede Kolsin isimleriyle satılmaktadır (0 ,5 mg draje) . İltihabı baskılayıcı özellikleri sebebi yle gut vede Behçet hastalığı gibi başka hastalıkların Tedavi(iyileştirme) sinde de kullanılmaktadır .

 

 

 

Fmf(Ailevi Akdeniz ateşi) Tedavi(iyileştirme) sinde kolşisin 2 önemli amaçla kullanılır:

Atakların mani lenmesi vede ya hafifletilmesi:
Düzenli ollaraak kolşisin kullanan hastalarda ataklar ya hiç tekrarlamaz yada daha öncekilere oranla çok daha seyrek gelir vede hafif geçerler . Sadece atak döneminde kullanılmasının 1 avantaj ı yoktur vede bu şekilde başlamış oluþan atağı geçirici 1 etki sağlamaz . Etken liği ilacın düzenli kullanımına bağlıdır vede ataklardan " koruyucu" 1 etken liktir .

Amiloidoz gelişiminin mani lenmesi:
Kolşisin düzenli vede yeterli dozda kullanıldığında amiloidoz gelişimini mani ler hatta , amiloidoz gelişmiş hastalarda idrarla protein kaybı vede böbrek kafigelmeyecek liği emare lerinde 1 miktar düzelme bile sağlayabilir .
Alınması gereken kolşisin dozu hastanın kilosuna göre farklılık göstermekle 1 arada günde 1 mg üzerinde olması önerilmektedir . Bu doz günde 1 vede ya 2 seferde alınabilmekteDİR . Doz aksamalarının atakların tekrarlanmasına sebep olabildiği bilinmektedir .

Bu hastalık türkiyede çok malum bi hastalık olmamakla 1 arada bireylerin malesef hayatını zorlaştırmaktadır . .Bu hastalıgın teşhisi çok önemlidir . .bu yüzden muhakkak agrılar diger agrılarla karıştırılmamalıdir .sıkıntı vede stresin agrıları tetikledigi mütehassız larca söylenmektedir .

 

 

Etiketler:   fmf hastalığı Tedavi(iyileştirme) si , fmf hastalığı , fmf nedir , fmf bitkisel(doðal) çözüm , fmf için bitkiler , fmf hastalığına sifalı bitkiler , efemef , efemef hastalığı , efemef hastalığı Tedavi(iyileştirme) si


Akdeniz Ateşi


Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp