Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Akciğerin Su Toplaması

Akciğerin Su Toplaması hakkındaki veri ler .


      Kuru öksürük ,ateş vede gece terlemeleri ,göğüs ağrısı akciğerlerin su topladığı anlamına gelebilir .Akciğerin su toplaması hakkındaki makalemiz aşağıda yer almaktadır .

Akciğer Rahatsızlıklarına Karşı %100 Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) Sağlayan Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .


emare ler

  •  Kuru ökrüsürük
  •  Ateş vede gece terlemeleri
  •  Kilo kaybı
  •  Nefes darlığı
  •  Derin nefes alındığı vakit göğüs ağrısı .
   Normal ollaraak plevra boşluğunda sadece ufak 1 miktar kayganlığı sağlayıcı sıvı vardır . Akciğerinizi çevreleyen plevra zarının 2 tabakası arasındaki boşluğa plevra boşluğu denir . Ampiyem (plevra boşluğunda cerahat) eğer bu boşlukta enfeksiyon varsa vede cerahat toplanırsa meydana gelir .

Enfekte (mikroplu) sıvının birikmesi akciğerimize basınç yapar bu da eğer sıvı miktarı yeteri C° Derece çoksa nefes darlığına yol açabilir .

   Plörezi sebebi yle derin nefes aldığınız vakit göğüs ağrısı hissedebilirsiniz . Bu umumiyetle hastalığın başlangıç devrelerinde meydana gelebilir . Fakat daha aþırı sıvı oluştuktan sonra kaybolabilir . Eğer sıvı birikim azsa , hiçbir emare niz olmayabilir . Buna rağmen kuru bir öksürük , ateş , gece terlemeleri vede kilo kaybı da meydana gelebilir .

   Genellikle ampiyem bakteriyel pnömoni , akciğer absesi yada belirli bazı diğer solunum yolu enfeksiyonları neticesi yada ğöğüse 1 travmadan sonra yada göğüs ameliyatından sonra 1 komplikasyon ollaraak meydana gelir . Ampiyem teşhisini doğrulamak için doktorunuz , torasentez yapabilir , bu işlemde göğüs duvarından içeriye , plevra kavitenizden 1 sıvı örneği almak için 1 iğne batırılır .

Tedavi(iyileştirme)


   Antibiyotik Tedavi(iyileştirme) sinden vede enfeksiyonlu sıvının göğüsten drene edilmesinden (akıtılmasından) ibarettir , Doktorunuz enfeksiyonlu maddenin kültür sonuçlarına göre en tesirli ollaraak antibiyotiği verecektir .

Ameliyat

   Plevra boşluğundâki sıvı akıcıysa , birkaç kez iğne ile girip boşaltılabilir(torasentez) ,Ancak , yeterli miktarda sıvı boşaltabilmek için , çoğu kez torakostomi (lokal anestezi ile göğüste 1 kesi yapılarak , sıvıyı boşaltmak için 1 tüp sokulması) lüzumlu olur .

   Eğer bu girişim başarılı olmazsa , Rahatsızkiþi bölgeyi çıkarmak için Umumi anestezi altında torakotomi(göğüs duvarının açılması) yapılabilir . Kalınlaşmış plevra zarı ile sınırlanmış akciğer , ameliyattan sonra tekrar genişleyebilir .


Akciğer Rahatsızlıklarına Karşı %100 Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) Sağlayan Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .Etiketler :   akciğer kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi , kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi akciğer , akciğer kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi emare leri , akciğer hastalığı , akciğer nedir , akciğer iltihabı , akciğer ameliyatı , kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi li akciğer , akciğer enfeksiyonu , akciğer su toplaması , akciğer nodülü , akciğer kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i evreleri , akciğer kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i ameliyatı , akciğer görevleri , akciğer filmi , akciğer ağrısı , akciğer kisti(içerigi sıvı kaplı yabancı kitle) (içerigi sıvı kaplı yabancı kitle) , akciğer metastazı , akciğer hastalıkları emare leri , akciğer iltihabı Tedavi(iyileştirme) si , akciğer tomografisi , akciğer kafigelmez liği .

Akciğer ve Karaciğer Hastalıkları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp