Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Karaciğer Rahatsızlıklarının emare leri

Karaciğer Rahatsızlıklarının emare leri hakkındaki veri ler .


   Karaciğer kendini yenileyerek çok güçlü 1 organ olduğunu belli eder vce vücuttaki zehirli vede kimsayalları eritmemize yardımcı olur .Karaciğer rahatsızlıklarının emare leri hakkındaki makalemiz aşağıda yer almaktadır .

Karaciğer Rahatsızlıklarına Karşı %100 Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) Sağlayan Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

Karaciğeriniz çok güçlü 1 organdır . Kendini yenileme vede rezerv kapasitesi çok yüksektir .

   Yaşadığı sorunlar ciddi düzeylere ulaşmadıkça zor olmayan basit sizi üzmez . Eğer vücudunuzda karaciğer hastalığına bağlı herhangi 1 emare ortaya çıktı ise karaciğerinizin nerdeyse üçte 1 kiþiden fazlasının zarar gördüğünü bilmelisiniz . Karaciğeriniz kendi kendini yenileme vede tamirde de oldukça ustalaşmış 1 organdır . Üçte ikisi zarar görmüş de olsa zararlı etkenden uzaklaştırılıp bakıma alınırsa , eski sağlığına yeniden kavuşabilir . Ama eğer dikkat edilmez , ona zarar veren etkenle (alkol , virüs , ilaç) baş başa bırakılırsa , zamanla o da pes eder .

O , EN KİBAR ORGANLARDAN BİRİDİR

   Karaciğer , hastalığını belirtmekten çekinen 1 organdır . Ağrıyı ileten sinir uçları bulunmadığından , karaciğer hastalığında ağrı pek hissedilmez . Nadiren Enfeksiyon , apse yada sıvı birikimi sebebi yle aniden bire büyüdüğünde sağ kaburga yayı altında "gerilme ağrıları" yaşanabilir . Ağrının yeri sağ kaburga yanının hemen altıdır . Karaciğer rahatsızlıkları kendini daha çok karnın üst kısmında şişlik ve/veya dolgunluk ile gösterse de 1 karaciğer Meselesi nun klasik emare si halsizlik vede yorgunluktur . Özellikle ilerleyici yorgunluk vede iştahsızlıklarda karaciğer muhakkak hatırlanmalıdır .

   Karaciğer hastalanınca yorgunluktan başka emare ler de ortaya çıkar . Sarılık , yani cilt vede göz akında sararma , en önemli emare lerdendir amma iş bu noktaya geldiğinde çoğu kez karaciğerdeki rahatsızlık da oldukça ilerlemiştir . Özellikle idrar renginin koyulaşmasıyla 1 arada oluþan sarılıkların karaciğer hastalıklarıyla ilişkili olması daha yüksektir . İlerlemiş karaciğer hastalıklarında karında vede ayaklarda şişme , erkeklerde göğüslerde büyüme vede tüy dökülmesi de ortaya çıkabilir . Sorun karaciğer kafigelmez liği aşamasına ulaştığında , ciltte kuruma , pullanma , kaşınma , damarsal genişlemeler , avuç içlerinde kızarma , saç vede kaşlarda azalma , bulantı , iştahsızlık gibi emare lerde ortaya çıkar . Bulantı vede iştah kaybı sık görülen 2 emare dir .

NASIL TEŞHİS EDİLİR

   Karaciğerin hastalandığını ortaya koyan pek çok test var . Bunlardan bazıları çok yaygın kullanılmaktadır: "SGOT , SGPT , GGT" kanda "BİLİRÜBİN" seviyeleri , idrarda "BİLİRÜBİN" vede "ÜROBİLİNOJEN" testleri bunların en çok yapılanlarıdır . Teşhiste kullanılan daha pek çok test var: Kanda protein düzeyi , virüs hepatiti işaretleri , immünolojik incelemeler görüntüleme yöntemleri bunlardan bazılarıdır . Tanı Meselesi olduğunda karaciğer biyopsisinden de avantaj lanmak gerekebilir . Bu testlerin hangilerinin ne vakit yapılacağına doktorlar karar verecektir . Bazı karaciğer sorunlarında teşhis gerçekten güçtür . Böyle durumlarda karaciğer konusunda mütehassız laşmış hepatoloji mütehassız larından faydalanma etmek gerekir .

DOĞAL YÖNTEMLERDEN FAYDALANIN

   Karaciğerinize iyi bakın . Onu dış kaynaklı zararlardan (alkol gibi) koruyun . Daha güçlü hale getirmek istiyorsanız , doğal destekler vede bazı besinlerden avantaj lanın . Eğer karaciğerinize doğal yoldan yardımcı olmak istiyorsanız enginarın vede devedikeninin en çok avantaj lanılan bitkiler olduğunu hatırlatalım . Enginar içerdiği "Cynarini" , deve dikeni (milk thistle) "Silymarin" ile karaciğerin kendini onarmasına yardımcı olabilir . Ayrıca "Hindiba"nın , karaciğeri zehirli maddelerden arındırdığını , havuçun içerdiği antioksidanlarla karaciğeri temizlediğini önümüzdeki sürenler de var .

   Karaciğerinize iyi bakmak istiyorsanız , onu alkolle , kimyasallarla , lüzumsuz yere aldığınız ilaçlarla üzmemeye çalışın . Beslenmenize daha aþırı bakliyat , balık vede sebze- meyve ekleyin . Şeker tüketimini mümkün olduğu kadar azaltın .

Multipl Skleroz(MS) (MS)

Bulguları neler

   Hastalık , sinirlerimizin uzantılarının çevresini 1 kılıf gibi saran "miyelin" dediğimiz yapımızın harabiyetine yol açmakta . Bu halde da sinir hücrelerinden gelen emirler kafi miktarda vede sağlıklı 1 şekilde iletilemediğinden hastalık bulguları (güç kaybı , duyu kaybı gibi) ortaya çıkmaktadır .

   Hastaların yarısına yakın bölümünde MS; kol ya da bacakta güç azalması-güçsüzlük şikáyeti ile başlamaktadır . MS’li hastalar yeni gelişen duyu bozuklukları , bulanık görme , denge bozuklukları , çift görme yakınması ile de bize başvurabilmektedirler . Bazı M .S . hastalarında ataklar şeklinde bulgular ortaya çıkıyor vede atak tedavi edildikten sonra Rahatsızkiþi tam yada kısmi düzelme gösterebiliyor . Bazı hastalarda hastalık ilerleyici tipte olabiliyor , vakit içinde giderek nörolojik tablo bariz leşiyor . Bunların yanı sıra belli belirsiz bulgularla seyreden vede kişide herhangi 1 özürlülüğe yol açmayan 1 tipi de mevcut .

   Hastalığın kati Tedavi(iyileştirme) si bilinmemektedir . MS hastaları atak dönemlerinde umumiyetle yüksek doz kortizon uygulanarak Tedavi(iyileştirme) edilmektedirler . Ayrıca bağışıklık sistemi üzerine tesirli , atak sıklığını azalttığı malum Tedavi(iyileştirme) ler de seçilebilmektedir . aaltintaş@yasasinhayat .org

Yapay tatlandırıcılar sakıncalı mı

   Yapay tatlandırıcılar çekici olmakla 1 arada 1 2 sebep den ötürü bunlara güvenmemeniz konusunda sizi uyaracağım . Öncelikle çok aþırı yapay tatlandırılmış yiyecek , çocukların şekerin tadına alışmasını sağlar . Yapay tatlandırıcılar umumiyen şekerden daha tatlıdır . Sürekli tatlı yiyecekler vede meşrubat tüketmek , içerdikleri tatlandırıcı kalori sağlasın sağlamasın , çocukların sağlığına avantaj lı değildir . Yapay tatlandırılmış gıdalar , doğru yeme alışkanlıklarını bozabilecek şekilde bedeni kandırır . Bedene verdikleri mesaj , büyük porsiyonlarda tatlı yiyecekler yenmesinde 1 sakınca olmadığıdır . Böylece bünye bol şeker ve kalori içeren yiyeceklere alışır .

Karaciğer Rahatsızlıklarına Karşı %100 Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) Sağlayan Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .Etiketler :   karaciğer , karaciğer kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi , karaciğer kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i , karaciğer yağlanması , karaciğer kafigelmez liği , karaciğer hastalık , karaciğer hastalığı , karaciğer kist(içerigi sıvı kaplı yabancı kitle) , karaciğer ağrısı , karaciğer büyümesinin emare leri , karaciğer biyopsisi , karaciğer hemanjiom , karaciğer tümörü , karaciğer tümörleri , karaciğer lekeleri , karaciğer kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i evreleri , karaciğer avantaj lı bitkiler , karaciğer Enfeksiyon lanması , karaciğer arkadaþı yiyecekler , karaciğer sağlığı , karaciğer şişmesi .

Akciğer ve Karaciğer Hastalıkları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp