Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Çakşırotu

    Çakşırotu ,çakşırotu doğal afrodizyak(cinsel güç artırıcı) bitki gövdesinde bazı böceklerin açtıkları deliklerden çıkan özsuyu zamk gibi yapıkan 1 maddedir .Çakşırotunun içinde bulunan özsuyunda bulunan esanstan çadır uşağı vede yakılar yapılmaktadır .Çakşırotu doğal afrodizyak(cinsel güç artırıcı) tesirli 1 bitki olup ,daha 1 çok hastalığa da tesir eden 1 bitkidir .

Çakşırotu (Ferula communis): 2 metreye kadar uzayabilen , sarı renkte çiçekler açan otsu 1 bitkidir . İçerisinde tanen , reçine , nişasta , alkaloit , saponin vede uçucu yağ bulunur .

Çakşırotunun Avantaj ları vede Etkileri: tesirli bir afrodizyak(cinsel güç artırıcı) oluþan bu bitki , cinsel gücü vede isteği arttırıcı özelliklerinden dolayı cinsel isteksizlik Tedavi(iyileştirme) si için avantaj lı olabilir . Aynı zamanda Sperm(meni) sayısını vede hareketliliğini de arttırıcı etkilere sahiptir . Kasları kuvvetlendirir vede kas ağrılarını gidermeye yardımcı olur . Sinirleri rahatlatır . Astım vede bronşitte avantaj lıdır .

Çakşırotu vede Kökü Nasıl Kullanılır ? Çakşırotu Kökü kurutulup toz haline getirildikten sonra bal ile macun yapılarak kullanılır . 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı çakşır kökü olacak şekilde hazırlanan çay da içilebilir . Çakşır Otu düzenli kullanıldığında olumlu etkileri görülmektedir .

Kan tükürmeğe , baş ağrısına , öksürüğe , vereme , yaralara , karaciğere , dalağa , böbreğe vede mesane hastalıklarına karşı başarıyla tatbik edilir ve tesiri görülür .
İdrar söktürür , kumlan düşürür . Ağrıları dindirir .

Bunun için:
Bir miktar çadır uşağı vede kâfi C°de bal , arpa suyu karıştırılarak 1 arada içilir .
Müzmin vede mikroplu hastalıkları Tedavi(iyileştirme) de çok avantaj sı görülür .
Kan vede Lenf damarlarını genişletip açar .

Afrodizyaklar

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp