Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Kreatinin Düşüklüğü

Kreatinin Düşüklüğü

 

      Kreatinin Düşüklüğü , Temel Alınan Madde Dışarıdan Verilebileceği Gibi , Kreatinin Gibi Vücutta Üretilen Bir Madde De Olabilir . Kreatin’in Başka Bir Etkisi , Vücutta Protein Sentezini Artırmasına Yardımcı Olmasıdır . Dolayısıyla , Kreatin Kas Büyümesinde Çok Ciddi Bir Sporcu Gıdasıdır .

Kreatinin Düşüklüğü


Kreatin insan vücudunda karaciğer vede böbrekde , üç esas amino asitin (arjinin , glisin , metionin) doğal ollaraak sentezlenmesi neticesinde oluşan doğal 1 amino asit türevidir . Kreatinin en esas görevi ani vede güç gerektiren hareketlerde kaslara efor sağlamaya yardımcı olmaktır . Kreatin kasların gerçek efor kaynağı oluþan ATP nin (Adenosine triphosphate) miktarını artırmaya , dolayısıyla kreatin takviyesi gerçek 1 güç artışı sağlamaya yardımcı olur .

ATP kendi bünyesinden 1 fosfat molekülü vererek efor üretir vede ADP’ye (Adenosine diphosphate) dönüşür . Bir ATP’nin üretmiş olduğu efor yaklaşık ollaraak 10 saniye kadar sürer . Enerji üretiminin devamlı olabilmesi için Acilen yeni 1 ATP kullanımına ihtiyaç vardır . Başka 1 deyişle vücut efor üretiminde sürekli ollaraak ATP’yi kullanır . İşte bu nokta Kreatin takviyesinin önem kazandığı vede kendini gösterdiği noktadır . Kreatin büyük oranda iskelet kaslarında Kreatin fosfat ollaraak depolanır . Kreatin fosfat ADP’ye fosfatını vererek tekrardan ATP’ye dönüşmesini sağlar . Geri dönüşüm yapan ATP tekrar efor üretiminde kullanılır .

Aþırı Kreatin takviyesi almakla , aþırı efor üretimi olduğu 1 gerçektir . Fakat , uzun süreli çalışmalarda , ATP’de efor molekülleri kaybolur . Bu sebep le , belli 1 noktadan sonra vücuda Kreatin takviyesi yapılması anlamsız olur . Çünkü , efor moleküllerinin kaybolması neticesi artık ATP üretimi olmaz . ATP , en temelde 1 Ribose vede Fosfat zinciridir . Enerji moleküllerinin kaybolduğu bu noktaya gelindiğinde , Kreatin fosfat’ın ADP’nin ATP’ye dönüşmesi için fosfat vermesi herhangi 1 avantaj sağlamaz . Vücudun Ribose üretebilmesi için 1 dinlenme süresine girmesi şarttır . Burada , Ribose takviyesinin önemi ortaya çıkar . Bu konuda daha teferruat lı veri D-Ribose ürünümüzün açıklamasında verilmiştir . Kreatin vede Riboz’un 1 arada kullanımı sporcularda gerçek 1 güç vede efor patlaması yaratmaya yardımcı olur .ADP’yi sürekli ollaraak ATP’ye çeviren 1 madde olmasıyla , Kreatin gerçek güç performansı artışı sağlamaya yardımcı oluþan tek sporcu gıdasıdır . Vahşi vede yırtıcı hayvanların etinde bulunan Kreatin miktarı , evcil hayvanların etinde bulunan miktardan tam 10 kat daha fazladır . Bu gerçek , güç vede çevikliğin temelinde Kreatin varlığının olduğunu en çarpıcı şekilde ortaya koymaktadır .

Kreatin’in başka 1 tesiri , vücutta protein sentezini artırmasına yardımcı olmasıdır . Dolayısıyla , Kreatin kas büyümesinde çok ciddi 1 sporcu gıdasıdır .Etiketler: kreatinin , kreatinin serumu , kreatinin kinaz , kreatinin klerensi ,kreatinin normal değeri , kreatinin olaðan değerleri , kreatinin klirensi hesaplaması , kreatinin nasıl düşer , kreatinin nasıl düşürülür , kreatinin tedavisi , kreatinin klerensi , kreatinin düşüklüğü


Afrodizyak Ürünler

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp