Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Spiral Adet Düzensizligi Yaparmı


Spiral Adet Düzensizligi Yaparmı ,Diye Düşünenler İçin Aşağıdaki Makaleyi Okumalarını Tavsiye Etmekteyiz .Gerekli veri leri Bulabilirsiniz .

 

 

Spiral Adet Düzensizligi Yaparmı

 det döneminde vasati kanama(kan kaybı) süresi de 5 ± 3 gün ollaraak kabul edilmektedir . Yani en az 2 gün , en aþırı 8 gün süren adet kanaması olaðan sınırlar içindedir .

- adet düzensizliğiKanamanın miktarı da önemlidir , 1 adet kanması boyunca kaybedilen kan miktarı vasati 40 ml olup , en fazlası 80 ml en azı 20 ml dir .

Bunların dışındaki kanamaları olaðan dışı kabul etmekteyiz vede bu anormal kanama(kan kaybı) dediğimiz kanamalar kadınlarımızın jinekolojik şikayetlerinin % 10 ila 15’ini oluşturmaktadır .

Neler adet düzenini bozabilir; yeni adet görmeye başlıyan genç kızlarda da ilk adet yılındaki kanamalar düzenli aralıklarla gelmeyebilir , lüzumlu muayene yapılıp altında herhangi 1 başka sebep yoksa hormonal düzen oturuncaya kadar beklenmesi tavsiye edilmektedir . Adetten kesilmek üzere oluþan Menopoza yakın bayanlarda da düzen bozulmaya başlar .

Diğer sebep ler;
• Gebelik
• Üzüntü
• Stress
• Hormonal mesele ler
• İyi huylu tümörler
• Kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ler
• Doğum kontrol hapı gibi hormon haplarının yanlış kullanımı
• Spiral
• Enfeksiyon
• Kan Hastalıkları
• Troid(guatr) hastalıkları gibi 1 çok sebep adet düzenini bozabilir .

Adet kanaması süreci , adet kanaması vede akıntısının vücut dışına atılmasıdır . Rahim(uterus) iç yüzeyinde her ay dölenmiş yumurtanın ( gebeliğin ) , gelip yapışmasına vede buradan gıdaalımı si için damarlanmasını sağlayacak 1 katman oluşur vede eğer döllenme yoksa bu duvar görevini tamamlayıp yerini alttan gelen yeni dokuya bırakarak dökülür , rahimden dolayısıyla vücuttan dışarıya atılır . Her ay bu işlem aynı şekilde tekrarlanır biz bu sürece menstürel siklus - adet düzeni , işlevini yitirerek yerini yeni oluşan yapıya bırakıp dışarıya atılan bu dokuya da adet kanı , mentürasyon kanaması diyoruz .

Mensturasyon kanaması her ay tekrarlanır vede burada ana kontrol mekanizması beyindir .Beyinden salgılanan hormonlar yumurtalıklara östrojen vede progesteron hormonlarının salgılanmasını sağlar vede bu hormonlar da rahim(uterus) içi katman sı oluþan endometriumun gelişimini sağlarlar .Eğer gebelik oluşmazsa bu hormonların kan seviyelerinde düşme olur vede gelişen endometrşum dokusu hormon desteğinden münezzeh kalacağından dökülmeye başlar vede bu şekilde adet kanaması oluşur .

-Adet kanamasında ideal süre 28 ± 7 gündür .Bir kanamanın ilk gününden , sonraki kanamanın ilk gününe kadar geçen süre en az 21 en aþırı 35 gün olması olaðan kabul edilmektedir .

 Etiketler: adet düzensizliği , adet düzensizliği hastalığı , adet düzensizliği bitkisel , adet düzensizliği bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si , adet düzensizliği bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si hakkında , adet düzensizliği vede Tedavi(iyileştirme) si , adet düzensizliği vede Tedavi(iyileştirme) si nedir , adet düzensizliği vede Tedavi(iyileştirme) si hakkında , adet düzensizliği vede Tedavi(iyileştirme) sinin , adet düzensizliği vede tedavisi için , adet düzensizliği vede Tedavi(iyileştirme) si bitkisel , adet düzensizliği ve Tedavi(iyileştirme) si bitkisel(doðal) hakkında , adet düzensizliği vede Tedavi(iyileştirme) si bitkisel(doðal) yollarla , adet düzensizliği vede Tedavi(iyileştirme) si bitkisel(doðal) yolu , adet düzensizliği ve bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si nasıl uygulanır , adet düzensizliği bitkisel(doðal) tedavisi nedir , adet düzensizliği bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si ile , adet düzensizliği bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) sinde , adet düzensizliği bitkisel(doðal) tedavileri , adet düzensizliği bitkisel(doðal) yollarla , adet düzensizliği bitkisel , Spiral Adet Düzensizligi Yaparmı


Adet Düzensizliği

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp