Kolesterol İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Kolesterol İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolesterol İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

                   

 

Sabahları 06.00-10.00 saatleri veya 18.00-22.00 saatleri arasında düzenli yapılan, aşırı yorucu olmayan spor ve egzersiz, kolesterolü düzenleyebilmek için oldukça yararlıdır. Egzersizin günde ortalama 30-45 dakika yapılması gereklidir.

 


Bilinmelidir ki 20 dakikayı geçmeyen egzersizler veya bütün gün hareketli olmak ancak düzenli spor yapmamak yağların yeterince yakılmasını sağlamaz. Bu nedenle birçok kolesterol hastasına düzenli hareket ve egzersiz önerilir. Bazı hastalar, “Ben hep ev işi yapıyorum tüm gün hareketliyim” demektedirler, ancak, mutlaka günde en az 20 dakika ve hafif terleten bir egzersiz yapmaları gerekir. Çünkü yapılan araştırmalar bedenin ortalama 20 dakikalık tempolu bir hareketten veya spordan sonra yağları yakmaya başladığını gösteriyor.

 


Gittikçe tembelleşen bir toplum olduk. Bu aşırı rahat düşkünlüğü ve tembellik bizim sonumuz olabilir. Kolesterol problemini sadece yağlı gıda tüketimine bağlamayın, genetik faktörler dışında stres ve hareketsizliğinde önemli olduğu unutulmamalıdır.

 


Hayatınızı yalnızca kimyasal kolesterol ilaçlarına bağlı sürdürmeyin çünkü uzun süreli ve yüksek dozlu kullanımda bu ilaçların yan etkileri olabilir.
Kolesterolünüz hiçbir şekilde düşmüyorsa, uzun vadede istenmeyen sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için mutlaka bir hekime danışın.


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği