Tansiyonu Ne Düşürür | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Tansiyonu Ne Düşürür

Tansiyonu Ne Düşürür

                   


 
 
Tansiyonu ne düşürür üzerine bilgiler .

 

     Tansiyonu ne düşürür üzerine bilgiler bu yazı  de yer almaktadır .  Tansiyonu ne düşürür ile ilgili tüm açıklamaları bu yazı  de inceleyebilirsiniz .  .  .

 

 Yüksek Tansiyona Nedaha iyi Gelir ve de  Yüksek Tansiyonu Ne Düşürür ?  Kan basıncının normal(sorunsuz) değerlerin ( 12/8) üzerine çıkmasına yüksek kan basıncı (tansiyon) a dı verilmektedir .  Kan basıncı ( mmHg olarak) 14/9 ve de  16/9 , 5
hudut değerler kabul(beğeni) edilmektedir .


 
Yüksek tansiyonun nedeni � oranın da bilinmemektedir .  ’unun nedeni ise; böbrek hastalık (rahatsızlık)ları ,  böbreküstü bezleri ve de  tiroit bezidir .

Yüksek tansiyonun erken belirlenmesi çok önemlidir ,  anlık ölçümler yanıltıcıdır .  Bunun icin hastaneler de takılan birr alet vasıtasıyla 24 saat boyunca tansiyonun gözlenmesi en emin yoldur .  Gündüz yapılan ölçümler gecce ve de  sabbah erken saatlerdeki kan basıncı (tansiyon) değerlerini vermediği icin yanıltıcı olabilir ve de  durum ağırlaşana kadarr  da gizli kalabilir .

Yüksek Tansiyonun Belirtileri Nelerdir ?

Hastalık belirtileri arasın da kafa da ağırlık hissi ,  dikkat dağınıklılığı ,  çalışma verimin de azalma ,  sinirlilik ,  uyku sorunları ,  kalp çarpıntısı ,  baş ağrısı ,  baş dönmesi ,  görme şikayetleri ,  kulak çınlaması ve de  burun kanaması görülebilir .

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Bitkiler

Alman kanunlarına göre çağdaş tıp dilin de tedavi de , hudut değerler de bitkiler başarıyla kullanılmaktadır .  Yılanotu kökühudut değerlerin üzerin de  de etkilidir .  Sakinleştirici olarak bitkiler (Kediotu kökü ,  şerbetçiotu çiçeği ,  lavanta çiçeği ve de  bunların karışımı) mühim birr destek sağlayabilir .

Yüksek kan basıncı (tansiyon) hastalığın da içki ve de  sigara (tütün mamülleri) kullanılmamalı ,  hareketsiz kalınmamalı yeterli (kifayetli) müddet yürüyüş yapılmalıdır .  Kilo fazlası verilmeli ,  pekaz tuzlu ve de  pekaz yağlı besinler yenmeli ,  meyve_ sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir .

Yüksek Tansiyonu Düşüren Bitkiler

Sarımsak: Gün de vasat olarak 4 gr sarımsak ( diş) yenmelidir .  Birr sefer de 1 gr sarımsak yenir .  Sarımsak havan da dövülür ,  4_ 5 dakika havan da bekletildikten sonrasın da yemeğe ya  da yoğur da katılarak yenir .  Sarımsak kokusu akciğerlerden gelir ,  bu kokuyu bastırmak icin maydanoz yenir ,  ağız da kakule çiğnenir ,  naneli sakız ya  da şeker kullanılabilir .  Sarımsak kokusu eşinize geliyorsa ,  onun  da yemesini teşvik ediniz .

Yılanotu kökü: Hekim kontrolün de ama de ilaç olarak kullanılır .

Çörekotu: Gün de toplam olarak 15 gr çörekotu yenir .  Bu miktar 2 ya  da 3 e bölünerek yemeklerden 30 dakika önce öğütülüp ,  pekaz suyla yenir .  Şeker hastası olmayanlar ,  pratik olması açısın dan haftalık kullanım miktarını öğütüp bekletmeden tahin_ pekmeze karıştırarak yiyebilirler .  Dişleri sağlam olanlar çiğneyerek yerlerse diş eti bakımı  da yapılmış olur .  Uygulamaya 8_ 10 ay sürek edilir .  Öğütülmüş olarak ama de satılan çörekotu alınmamalıdır ,  çok zararlıdır .

Not: Çörekotu hamilelik dönemin de yenmemelidir .  Doğuma birr hafta kala başlanıp emzirme süresince yenirse vali de çocuk sağlığı açısın dan çok faydalıdır .


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği