Kansere Çözüm Bulundu | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Kansere Çözüm Bulundu

Kansere Çözüm Bulundu

                   

 

Bulunan aşı ile ilaç tedavisi ihtiyacı ortadan kalkacak! Deneme aşamasındaki yeni bir kanser aşısı, farelerde meme kanserinin en tehlikesini yok etti. Amerikan Cancer Research dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, aşı hücrenin normal büyümesine yardımcı olan HER2 proteininin arttığı en tehlikeli meme kanserini tamamen yok etti. Bu da, aşının özellikle kadınlarda kanser tedavisinde kullanılabileceğini gösterdi. HER2 proteini, meme kanserine yakalanan kadınların aşağı yukarı dörtte birinde görülüyor. Tümörlü hücrelerin tekrar ortaya çıkmasını da önleyen ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi esasına dayanan aşının, sağlıklı kadınlarda da meme kanserinin ortaya çıkmasını önlemek amacıyla kullanılabileceği belirtildi.

 


Araştırmayı yürüten Mişigan Üniversitesi uzmanları aşının bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi esasına dayandığını kaydetti. Bağışıklık sistemi, HER2 proteini reseptörlerine karşı çok sert tepki vermektedir. Aşı, bugünkü ilaçlara direnç gösteren tümörlere karşı da işe yaramaktadır ve aşının ilaç tedavisi ihtiyacını ortadan kaldırabilir.

 


Aşı, HER2 proteinini üreten genlerden ve bir bakteriden alınma inaktif bir DNA molekülüne (plazmid) entegre edilmiş bağışıklık sistemi uyarıcısından oluşuyor. Bu plazmid kendini kopyalayarak çoğalma yeteneğine sahip. Aynı zamanda yan etkisi de olmayan aşı, bağışıklık sistemindeki T hücrelerine, kanser hücrelerine nasıl saldırması gerektiğini öğretiyor.


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği