PARLAK VE SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN ÖNERİLER | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

PARLAK VE SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN ÖNERİLER

PARLAK VE SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN ÖNERİLER

                   

Pürüssüz ve taze bir cilde kavuşmak elinizde...

Sorunsuz ve doğal görünümlü bir cilt için çözüm önerileri..

Stres, günlük yaşam,beslenma ve hava koşulları kısacası dış etkenler ile cildin tazeliğini yitirmesine neden olur. Ciltte lekeler oluşmasına yol açar. Canlı ve fresh bir cilde sahip olmak için sigaradan mutlaka uzak durulmalı, kirlilikten arındırılmalı, beslenmeye özen göstgerilmeli ayrıca vücudumuza yararlı besinler tüketmemiz şarttır. Cilt bakımı için ise tüketilen ürünlerin kaliteli olmasına dikkat edilmesi ve naturel lanların seçilmesine özen gösterilmelidir..

Dış etkenler, yorgunluk, stres, bazı hastalıklar ve geçen yılların etkisiyle cilt eski tazeliğini kaybeder. Çeşitli sebeplerle ciltte lekeler oluşmaya başlar. Pürüzsüz ve lekesiz canlı bir cilde sahip olmak için, sigaradan uzak durmalı, çevresel kirliliklerden cildi arındırmalı, dengeli beslenmeli, sağlığımız ve cildimiz için faydalı olabilecek besinler tüketilmelidir. Cilde bakım yaparken kullanılan ürünlerin iyi seçilmesi, mümkün olduğunca doğal olanları kullanmaya dikkat edilmesi gerekmektedir.

1 yumurta akı ve yarım limon suyu çırpılır. Elde edilen karışım bir pamuk yardımı ile aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle cilde uygulanır.

Lekelerin giderilmesinde oldukça fayda sağlayacak olan bu yöntem; kuru ciltlerde gün aşırı, yağlı ciltlerde ise haftada 1 olmak üzere uygulanır.

Lekeler ve siyah noktalarla gölgelenen yüzünüzü ışıl ışıl yapmanın yolu biraz da mutfağımızdan geçiyor. İstenmeyen renklenmeleri gidermek ve ölü derileri temizlemek (peeling) aşağıdaki yöntemlere göz atmalısınız.

Limon suyu ve gliserini eşit miktarlarda karıştırarak bir süngere emdirin ve yüzünüzü hafifçe ovalayın. Tüm yüz ve boyun bölgesine uygulamanız yeterli.

Süt cildi aydınlatır. Cildinizi süt ve yoğurdun kaymağı ile ovalayın. Gece boyunca yüzünüzde bırakabilirsiniz.

%100 Doğal ürünlerimiz İçin Tıklayınız...

 

1 demet tereyi 1 bardak suyla kaynatarak yaprakları ile yüzünüzü ovduktan sonra suyu ile yüzünüzü yıkayın. 10 dakika sonra durulayın.

Yumuşak kayısıları püre 1 yemek kaşığı limon suyu ekleyerek yüzünüze yayın ve bir sünger yardımı ile ovaladıktan sonra yüzünüzü yıkayın.

1 salkım yeşil üzümü sıkarak yüzünüzü iyice ıslatın ve ovalayın. Kuruyana kadar bekleyerek durulayın.

Olgun domatesleri püre yaparak suyunu düzün ve kalan pulpu ile yüzünüzü ovalayın. Kuruduktan sonra soğuk suyla durulayın.

Patateslerin haşlama suyunu soğutun ve süngerle yüzünüzü ovalayın. Ölü derileri soyduğu gibi çil ve lekelere de iyi gelecektir.

 

%100 Doğal ürünlerimiz İçin Tıklayınız...


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği